Radim Matuš: Jsme rádi, že se Znojmo vrací, kam patří

Rozhovory
PO 24. 5. 2021
V minulé sezóně moc zápasů neodehrál, po přesunu do Frýdku si hned ve třetím zápase zlomil ruku. Teď už je Radim Matuš zpět ve Znojmě a těší se na návrat do mezinárodní ligy, spoluhráče i letní přípravu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V loňské sezóně jste si po odchodu do Frýdku hned ve třetím zápase zlomil ruku. Už je v pořádku?
Ano, už je to dobré. Mám po rehabilitacích a vše funguje, jak má.

Takže se těšíte na letní přípravu?
Dřív bych řekl, že je to nutné zlo. Po všech událostech, které nás potkaly, se ale těším. Na kluky i to, že budeme zase spolu. Jsem strašně natěšený, mnohem víc než obvykle. Na léto i led.

Máte za sebou první tréninky. Jak probíhají?
Je fajn, že můžeme trénovat spolu jako kolektiv. Nemusíme řešit žádná omezení a skupinky. Díky tomu se můžeme mnohem lépe poznat a zjistit, co od sebe můžeme očekávat třeba i později na ledě.

Co říkáte na složení týmu?
Ve Znojmě se tým vždycky skládal tak, aby hráči charakterově zapadli do kabiny. Osa týmu zůstává pohromadě už delší dobu. Věřím tomu, že i s novými kluky bude všechno fungovat dobře. Gorču a Barťase znám ještě z Frýdku. Jsou to mladí kluci, kteří budou mít snahu se ukázat. Je těžké teď někoho hodnotit, ale já věřím, že nebude žádný problém.

Těšíte se na návrat do bývalé EBEL, současné ICEHL?
Strašně moc. Během sezóny jsme byli v kontaktu s majitelem klubu, který nás pravidelně informoval, jak to zhruba vypadá. Dokud to nebylo černé na bílém, tak jsme byli pořád napnutí. Přestože jsme byli rozházení všude po republice, zůstali jsme v kontaktu a hned, jak nám majitel potvrdil naši účast v lize, zavolali jsme si. Všem nám spadl kámen ze srdce. Jsme rádi, že se Znojmo vrací tam, kam patří. Měl jsem možnost potkat fanoušky ve městě, mají hroznou radost. Nejinak je to u nás v kabině.

Jste zvědavý na nového soupeře ze Slovenska?
Celkem jo. V Bratislavě jsem ještě nehrál, ale byl jsem tam na Mistrovství světa. Pamatuji si, že je tam krásná hala. Po Vídni to bude náš nejbližší soupeř, takže to bude určitě zajímavé i pro fanoušky. Věřím a doufám, že už budou moct s námi na stadion, a že si to tam všichni užijeme.

Co říkáte na další týmy, které do ligy přistoupily?
Proti Lublani jsem si zahrát nestihl, ani další nováčky moc neznám. Určitě je to ale pro ligu dobře. Čím více týmů bude soutěž hrát, tím bude zajímavější. Uvidíme, jak se toho kluby zhostí a jak to poskládají. To je teď těžké předvídat. Za mě panuje velká spokojenost, že tady vůbec můžeme být a trénovat.