Regionální pohár pokračuje na Vysočině

ČT 26. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Pouhé dva dny po vynikajícím výkonu a jasném vítězství nad úřadujícím extraligovým mistrem čeká na Orly další střetnutí, tentokrát proti Dukle Jihlava. Výsledek utkání proti mužstvu z Vysočiny bude započítán do tabulky Regionálního poháru. V něm zatím hráčům Znojma náleží první místo, na záda jim však dýchá Havlíčkův Brod a také Tábor. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Jihlavské Dukle se v přípravných zápasech zatím příliš nedaří. Ze sedmi utkání vyhrála pouze jednou a to na svém ledě proti Třebíči poměrem 3:1. Poté sice ještě dokázala vydolovat remízu 3:3 proti slovenskému mužstvu Skalici, ale ostatní zápasy již nezvládla. V tabulce Regionálního poháru jí zatím náleží poslední páté místo.

Z kabiny Orlů

To její soupeř je na tom o poznání lépe. V posledním zápase si připsal již třetí skalp extraligového týmu, když deklasoval Pardubice 5:1, v Tipsport Hockey Cupu má velkou šanci na postup do semifinále a zároveň okupuje vedoucí pozici v Regionálním poháru.

⇒  Radek Haman v posledním vzájemném duelu proti Jihlavě

Hlavní kouč Orlů Karel Soudek však krotí přehnaný optimismus: „Porazili jsme sice některé extraligové týmy, ale hráči poté přijeli do Třebíče a asi si mysleli, že to půjde samo. Tak to bohužel nejde,“ upozorňuje, že žádný soupeř se nesmí podcenit.

Poslední vzájemný duel, který se hrál 5. srpna v Hostan aréně a jenž byl pro Jihlavu prvním přípravným utkáním, skončil lépe pro hráče s Orlem na dresu. Po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 2:0 pro domácí. Znojmo tehdy vstřelilo obě branky v úvodní části a oba v početní převaze, zatímco soupeř se neprosadil ani jednou. Mezi střelce se zapsali Vrba a Staněk.

První jmenovaný útočník však do zápasu nezasáhne, neboť na něj po zúžení kádru nezbylo místo v sestavě. „Někdo může mít na změny jiný názor, ale my jsme výběr udělali s čistým svědomím,“ komentoval vzniklou situaci trenér Znojma Soudek. Kromě Vrby ještě nebudou zřejmě k dispozici Marosz, Hampl a Hrňa. Po úterním střetnutí s „perníkáři“ je pravděpodobně doplní i útočník Říha, který si poranil záda.

Sestavy z posledních utkání

HC DUKLA JIHLAVA: Řehoř - Staněk, Dobrovolný, Šidlík, Malena, Posmyk, Zelený, Kaláb - Hodek, Bakus, Bezděk - Jeslínek, Zeman, Čachotský - Padělek, Mareš, Suk - Kotlík, Hollý, Krupka.

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Rangl, Klimeš, Pláněk, David, Šindelář, Kolafa, Lattner - Vyletelka, Haman, Havlík, Plášek, Říha, Rachůnek, Beroun, Hradecký, Orsava, Staněk.