Regionální pohár pokračuje v Třebíči

ST 22. 8. 2012
<em>Znojmo</em> - Zatímco celou Českou republiku sužují tropická vedra, svěřenci hlavního trenéra Martina Stloukala se připravují na další duel na ledové ploše. Tentokrát zamíří v rámci rozlosování Regionálního poháru k derby do nedaleké Třebíče, kterou před čtrnácti dny doma porazili až po samostatných nájezdech. Utkání startuje ve čtvrtek v 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče.

Regionální pohár pokračoval dalšími zápasy v úterý. Jihlava na své půdě těsně prohrála s Olomoucí (1:2) a Třebíč jednoznačným rozdílem smetla Písek (6:1). Pořadí týmů v tabulce se však nezměnilo. Orli jsou stále s jedenácti body na první příčce, stejný bodový zisk má také Olomouc, avšak ta má i zápas k dobru. Kompletní tabulku naleznete zde.

SK Horácká Slavia Třebíč

Ani letos se neobešel zápas s Třebíčí bez šarvátek

Horákům se v přípravě daří střídavě. Na úvod prohráli s extraligovou Kometou 0:5, následně nestačili ani na Znojmo, když podlehli po samostatných nájezdech 5:6. Chuť si spravili ve čtvrtek 9. srpna, kdy v derby porazili těsným výsledkem Jihlavu (1:0). O týden později prohráli po samostatných nájezdech s Olomoucí (1:2) a jak již bylo zmíněno, v úterý sestřelili Písek šesti brankami (6:1).

Na začátku týdne podepsal s klubem roční smlouvu dvacetiletý gólman Lukáš Dusík, jenž patří k třebíčským odchovancům. V kádru zůstane i Slovák Marek Čiliak, který v poslední sezóně hájil barvy Orlů. Naopak tým opouští brankář Filip Barus. Syn útočníka Miroslava Baruse se vrací do Brna a Horácké Slavii pomůže během sezóny jen pomocí střídavých startů.

Co se týče obranných formací, tam ještě není hlavní trenér Kamil Pokorný zcela rozhodnutý. V užším kádru zůstávají zatím jen obránci Václav Čejka, Rostislav Malena, Lukáš Sláma a Jan Zdráhal. Ofenzívu by měli táhnout zkušení hráči jako David Dolníček, Martin Čech či Milan Přibyl. Dále bude klub spoléhat na mladou krev.

Z kabiny Orlů

⇒  Marek Uram je v přípravě nejproduktivnějším Orlem

Znojmo pocítilo v úterý první prohru sezóny, když nestačilo na extraligovou Slavii a podlehlo jí 2:4. Nutno však podotknout, že trenéru Martinu Stloukalovi chyběli zkušení útočníci, jako jsou Adam Havlík a Peter Pucher. V patnácté minutě navíc odešli do kabiny i Jiří Beroun a Kim Strömberg. „Kim si obnovil zranění ramene, ale snad to nebude tak vážné. Jirka Beroun má vykloubený loket, tam to asi bude horší,“ konstatoval Stloukal. „Peter Pucher v neděli prováděl domácí práce, šlápl na hřebík a bere antibiotika, Adam Havlík má problémy se zády,“ dodal. Do zápasu nezasáhne ani Paul Crowder, kterého nadále trápí zranění kolene. Existuje však reálná možnost, že stihne začátek sezóny.

Co se týče produktivity, nejvíce kanadských bodů zatím nasbíral útočník Marek Uram (4 + 3), o jeden bod méně mají Richard Jarůšek (5 + 1) a Peter Pucher (1 + 5). Po pěti bodech do tabulky nashromáždili Jiří Beroun (3 + 2) a Jan Lattner (3 + 2). Z obránců jsou na tom nejlépe Antonín Bořuta (1 + 2) a Martin Pláněk (0 + 3).

Sestavy z posledního utkání

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak – Malena, Rangl, Bilčík, Zdráhal, Zítka, Sláma, Dlapa, Sobotka – Čech, Dolníček, Čuřík – Burian, Ostřížek, Marozs – Vítek, Kaut, Vondráček – Kadela, Jurák, Káňa.

ORLI ZNOJMO: Landsman – Wharton, Pláněk, Bořuta, Henry, Škadra, Sova, Stehlík, Zábojník, Štach – Lattner, Fiala, Beránek, Uram, Beroun, Šeda, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Telesz, Strömberg.