Repríza loňského semifinále

ČT 7. 9. 2006
Z n o j m o - Pátečním kolem začíná nový ročník hokejové extraligy. IIHF připravilo změny v pravidlech, které si budou týmy moci plně ověřit v praxi. Znojemským orlům los přisoudil soupeře, s nímž loni sezónu ukončili, pražskou Spartu. Výsledky v přípravě měly oba celky rozdílné, zatímco Znojmo z devíti utkání vyhrálo pouze tři, Sparta byla z jedenácti střetnutí neúspěšná jen čtyřikrát. Buly bude v T-mobile aréně vhozeno úderem 18. hodiny.

HC SPARTA PRAHA

Jako většina klubů si i Pražané dávájí za cíl play-off a následný postup do druhého kola. Kádr týmu zaznamenal některé podstatné změny, tou největší je angažování brankáře Dušana Salfického za Petra Břízu, který ukončil kariéru a zastává funkci generálního manažera. Dalšími významnými posilami jsou zkušení Benýšek a Hlaváč, jež v klubu působil v letech 91-99 a během výluky v NHL.
Nečekaný tah udělalo vedení, když uvolnilo v pondělí na roční hostování do Magnitogorsku vítěze loňského kanadského bodování Jana Marka, jehož formace s Tonem a Kratěnou hrála v přípravě výborně.

Změny v kádru:

Přišli:
Ladislav Benýšek (Leksands IF, SWE), Jan Hlaváč (HC Servette Ženeva, SUI), Karel Hromas (Everest Silvertips, WHL), Jaroslav Mrázek (Toronto St. Michael’s Majors, OHL), Martin Podlešák (San Antonio Rampage, AHL), Tomáš Protivný (HC Olomouc), Petr Přikryl (HC Energie Karlovy Vary), Dušan Salfický (Chimik Mytišči, RUS)

Odešli:
Petr Bříza (konec kariéry), Michal Dobroň (HC Energie Karlovy Vary), Petr Havelka (konec kariéry), Martin Chabada (Luleå Hockey, SWE), Jaroslav Kasík (HK Aquacity Poprad, SVK), Pavel Kašpařík (HC Hamé Zlín), Ondřej Malinský (KHL Chomutov), Jan Marek (Metallurg Magnitogorsk, RUS), Martin Růžička (HC Znojemští Orli), Marek Schwarz (St. Louis Blues, NHL), Josef Straka (Lukko Rauma, FIN), Martin Špaňhel (Frederikshavn White Hawks, DEN), Milan Toman (HC Mountfield České Budějovice)

Zranění, nemoci: Martin Štrba - po operaci kolena

Sestava z posledního zápasu: Přikryl - Hanzlík, Mrázek, Ptáček, Černošek, Benýšek, Protivný, Tabaček - Dragoun, Netík, Hromas - Besser, Podlešák, Tvrzník - Ton, Langhammer, Vrbata - Hertl

Trenéři: František Výborný, Marian Jelínek, Josef Bruk

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI

Sparta na poslední chvíli klíčového hráče uvolnila, naopak Znojmo ho získalo. Je jím Jaroslav Svoboda, který strávil 4 roky v zámořské NHL. Během přípravy si trenéři vyzkoušeli i některé hráče, kteří ovšem typově neodpovídali jejich představám, a proto je nezařadili do celku. Fábry hostuje v první lize u havlíčkobrodských Rebelů, Korotvička a Pařez se na smlouvě nedohodli.

Změny v kádru:

Přišli:
Jaroslav Suchan (Jihlava), Ivo Kotaška (Č. Budějovice), Pavel Selingr (návrat z hostování v K. Varech), Vladimír Říha (hostování z Jihlavy), Martin Růžička (Sparta Praha), Radim Kucharczyk (hostování z K. Varů), David Turoň (hostování z Vítkovic), Christoph Harand (Linz, AUT), Jaroslav Svoboda (Dallas, NHL)

Odešli:
Halvor Hårstad-Evjen (Frisk, NOR), Marek Chvátal (Jihlava), Angel Nikolov, David Ludvík (Plzeň), Milan Mikulík (Vítkovice), Zdeněk Ondřej (Pardubice), Jakub Kraus (Vsetín), Juraj Štefanka (Nižněkamsk, RUS), Filip Smejkal (Olomouc), Milan Ministr (Olomouc)

Sestava z posledního zápasu: Trvaj - Bičánek, Němeček, Turoň, Mojžíš, Čakajík, Jareš, Šmach, Kotaška - Harand, Pucher, Růžička, Dopita, Beroun, Haman, Plášek, Erat, Kucharczyk, Selingr, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba