Richard Jarůšek: Chtěli jsme být vyrovnaným soupeřem

Rozhovory
SO 22. 10. 2011
<em>Linz</em> - Vítězná šňůra jednoho celku musela skončit. To bylo jisté před zápasem Lince a Znojma. Domácí hokejisté, doposud poraženi právě jihomoravským celkem, chtěli utkání třetího kola napravit a bodovat. Povedlo se to však jen zčásti. Zatímco v prvním vzájemném duelu padlo dvanáct branek, o vítězi třináctého kola rozhodla jediná. Po trefě Richarda Jarůška v prodloužení si Orli odvezli z Rakouska oba dva body.

Do zápasu s lídrem tabulky vkročili lépe Orli, ovšem domácí se brzo přizpůsobili a v dalších minutách se hrál vyrovnaný hokej. „Trenér nás na to připravoval. Chtěli jsme být vyrovnaným soupeřem a myslím si, že se nám to dařilo,“ odpovídá jediný střelec Richard Jarůšek. „Měli jsme na ně fyzicky a hlavně bruslařsky. To byla naše výhoda a jsme rádi, že jsme to zvládli.“

⇒  Dvacetiletý útočník Richard Jarůšek (3 + 2)

Právě Jarůškova formace dostávala od trenérů hodně důvěry a na ledě se objevovala poměrně často: „Vyhovuje mi to. Dostaneme se tak víc do tempa. Když pět minut sedíte, tak pak zmrznete a ztratíte tempo, takže toto je daleko lepší,“ pochvaluje si dvacetiletý útočník.

Zatímco v předchozích kolech byli domácí zvyklí na branky, v pátek se žádné nedočkali. Padesát vstřelených gólů jim totiž tvořilo průměr 4,5 branek na zápas. To Orli patřili ještě nedávno k nejvíce inkasujícím týmům. V uplynulých čtyřech zápasech však dostali góly pouze tři. „Máme dobrý systém hry. Snažíme se více bránit a těžit z brejků,“ zdůvodňuje Jarůšek. „Daří se nám to, takže je to super.“

Rozhodující okamžik zápasu v Linci přišel na konci druhé minuty prodloužení. „Jel jsem na branku, řekl jsem si, že zkusím nahrát, a jak tam protihráč lehl, tak se to od něj odrazilo zpátky ke mně a já už to dorazil do branky,“ popisuje vítěznou branku.