Richard Jarůšek: Chtěli jsme odčinit debakl v Ústí

Rozhovory
ST 26. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Orlům se sice ani napočtvrté nepodařilo zdolat ústecké šelmy, avšak za svůj středeční výkon se stydět nemusejí. V prvních dvaceti minutách měli více ze hry hosté, ale ve zbytku utkání se domácí zvedli a se svým soupeřem drželi krok. Jedinou jejich branku proměnil na začátku závěrečné periody junior Richard Jarůšek. „Myslím si, že to byl dobrý hokej pro diváky. Šance byly, ale bohužel jsme neurvali body. To nás mrzí,“ přiznal útočník po zápase.

Před středečním utkáním měli znojemští hráči v hlavách jistě minulý střet s Ústím, když na jeho ledě jednoznačně propadli. „Chtěli jsme odčinit ten zápas, co jsme hráli minule v Ústí, takže jsme do toho šli s tím, že musíme zamakat,“ řekl po utkání čtyřicátého kola Richard Jarůšek.

⇒  Richard Jarůšek (4 + 3)

Nyní předvedli Orli poměrně aktivní hru a po dvě třetiny byli svému soupeři rovnocenným soupeřem. „První třetina nebyla dobrá, ale pak jsme se zvedli. Tým šlapal. Chtěli jsme odehrát dobrý výsledek, ale bohužel.“ Slovan těžil především z přesilovek, kterých měl o dvě více než domácí. „Trenér nás na to před zápasem upozorňoval, že mají dobré přesilovky. Bohužel jsme se ale nechali často vylučovat,“ pokračoval znojemský útočník. „Myslím si, že to byl dobrý hokej pro diváky. Šance byly, ale bohužel jsme neurvali body. To nás mrzí.“

Devatenáctiletý junior se postaral o jedinou branku červenobílého týmu: „David Bartoš mi nahrál do rohu, já jsem vybruslil mezi kruhy a backhandem jsem poslal puk pod víko.“ Hlavní arbitr si však nebyl jistý, zda puk padl za brankovou čáru, a tak se šel poradit se svými kolegy. „Rozhodčí se ještě byl přesvědčovat, jestli to byl gól, ale já jsem to viděl. Byla to zadní tyčka,“ objasnil situaci.

Jarůšek je znám především svým důrazem před soupeřovou brankou. Ten se mu mohl vyplatit i o pár momentů později, ovšem tentokrát byl Francouz neomylný. „V brankovišti se odrazil puk, chtěl jsem vystřelit k tyčce, ale gólman si bohužel dobře vyjel a trefil jsem jen jeho.“

Pro mladé hráče je to velká škola, ví Milan Kastner

I přes prohru Orlů byl trenér Milan Kastner dobře naladěn. „Máme mladé mužstvo, které se svým způsobem snažilo držet krok. Dvě třetiny byly vyrovnané. Pro tyto hráče je to velká zkouška a dobrá škola, aby zjistili, o čem ten hokej je.“

Na začátku třetí třetiny se domácí dostali do těsného kontaktu se soupeřem, avšak vzápětí doplatili na nedisciplinovanost a Slovan odskočil opět o dvě branky. „Takto vyrovnaný zápas není dobré hrát ve čtyřech. Ústí má přesilovky velmi dobře nacvičené, takže nás to nejen zastavilo, ale soupeř odskočil i o dva góly, což nám už nedávalo moc velkou šanci. Přesto jsme bojovali a snažili se jakýmkoliv způsobem ten zápas zdramatizovat, ale bohužel jsme nedali góly,“ vyzdvihl bojovný výkon Kastner.

Trenér Orlů Milan Kastner

Povedený zápas má za sebou gólman Ondřej Kacetl, jenž vychytal několik vyložených šancí Ústeckých Lvů. Ze čtyřiatřiceti střel skončily za jeho zády tři puky. „Nemůžeme čekat, že přejde z juniorů a hned bude podávat vynikající výkony. Myslím si ale, že odchytal velice slušné utkání. Snad jen kromě toho gólu v oslabení, kdy nechal útočícího hráče vjet do brankoviště. Nerad hodnotím jednotlivce, ale podal solidní výkon,“ pochválil momentálně znojemskou jedničku.

Trenéři museli kádr doplnit opět juniory. Do utkání nezasáhli hned tři klíčoví hráči. „Jirkovi Berounovi tahali vodu z kolene. Jsou to natažené vazy. Uvidíme, jak se to bude rychle hojit. Zatím ale není k dispozici. Podobný problém má také Aleš Staněk s přitahovačem na třísle.“

Obránce David Rangl nenastoupil ani v sobotu v Olomouci. Důvodem však nebylo zranění. „U Davida je to něco jiného. Byl dlouho nemocný, a potom jsme na něj měli nějaké požadavky, které nesplnil. V současné době jen poctivě trénuje,“ prozradil trenér.