Richard Jarůšek: Jsem rád, že na mě fanoušci nezapomněli

Aktuální zprávy
NE 1. 5. 2016
V pátečním přípravném utkání české reprezentace se na ledě představil bývalý Orel Richard Jarůšek a znojemští fanoušci jej ocenili mohutným aplausem. Bezprostředně po zápase se svěřil nejen o svých pocitech.

Podařila se vám dokonale odveta za středeční zápas. Jak se vám hrálo?
Jako tým jsme to zvládli perfektně. Plnili jsme pokyny, co nám trenéři dali. Měli jsme také trošku štěstí, že nám tam napadlo tolik gólů.

Viděl jste velké zlepšení a motivaci u mužstva po nevydařené středě?
Řekli jsme si, že musíme naši hru zlepšit a hrát úplně jinak. I když jsme byli párkrát zbytečně vyloučení, tak jsme se tomu snažili vyvarovat. Oslabení jsme ale zvládli parádně a nedostávali jsme góly. Naopak jsem sami dokázali udeřit.

Znovu jste vedli 2:0, tentokrát jste to ale dotáhli do úspěšného konce. Čím to?
Nezatáhli jsme se a hráli jsme pořád aktivně. Chtěli jsme dlouho držet puk na svých hokejkách, a to se nám dařilo.

Snažili jste se dotáhnout výsledek na číslo sedm, abyste to Švédům vrátili?
Na to jsme nemysleli. Chtěli jsme hlavně vyhrát, což se nám povedlo.

Co ty dva zápasy prozradily vzhledem k mistrovství světa?
Dokázali jsme si, že můžeme hrát s nejlepšími mužstvy v Evropě. Ve středu se to sice nepovedlo, ale dnes rozhodně ano. Dovolím si tvrdit, že Švédové jsou nejlepší tým v Evropě. My jsme proti nim odehráli skvělý zápas a myslím si, že je to vzhledem k mistrovství světa pozitivní.

Myslíte si, že tenhle zápas mohl zajistit vaši nominaci na mistrovství světa?
Já si to nepřipouštím. Snažím se hrát každý zápas na sto dvacet procent. Nemám nic jistého, každý zápas jsem blízko vyřazení, takže do toho musím dát vše a doufat, že se trenérům budu hodit alespoň do čtvrté lajny.

Jaké byly bezprostřední pocity po vašem gólu?
Měl jsem husí kůži a byl jsem za to strašně rád, protože jsem tady strávil krásná léta. Vracím se sem moc rád. Přítelkyně pochází ze Znojma, takže jsem tady skoro víc jak doma. Jsem šťastný, že se mi to podařilo. Byl to nádherný pocit. Dokonce i ten sedmý gól jsem tečoval, připsali jej sice Robertu Kousalovi, ale to vůbec nevadí.

Jak vám bylo, když vás oslavoval celý stadion? Vysloužil jste si určitě největší aplaus.
Je to nádhera. Jsem rád, že tady na mě fanoušci nezapomněli a byli perfektní jako pokaždé, když jsem tady hrál. Za tom jim děkuji.

Když jste tady tehdy hrál, napadlo vás, že se vám povede zde vstřelit gól v jiném dresu než ve znojemském?
Už se mi to jednou povedlo, když jsme tady odehráli s Mladou Boleslaví přátelské utkání, ale za národní mužstvo je tu úplně něco jiného. Nehraji proti domácím, ale za náš národ.

Měl jste čas ukázat spoluhráčům město?
Na to bohužel není čas. My jsme tady kvůli hokeji a na to se musíme soustředit.

Sledoval jste bývalé spoluhráče ve Znojmě a jejich tažení v EBEL?
Samozřejmě. Dokonce jsem se byl podívat na finále. Byl jsem s některými v kontaktu, i s majitelem. Podporoval jsem je a myslím si, že na sebe můžou být hrdí. Druhé místo je skvělé.

Oblékl byste ještě někdy v budoucnu rád dres se znojemským orlem na hrudi?
Nikdy neříkej nikdy, ale teď to určitě není na pořadu dne (smích).

Spekuluje se, že vaše další kroky směřují do Hradce Králové, kde působí další bývalý Orel Ondřej Kacetl. Vy jste se vždy hodně hecovali... (rozhovor vznikal v pátek, v neděli Hradec Králové oznámil příchod Jarůška do svého kádru - pozn. redakce)
Já mám stále platnou smlouvu v Mladé Boleslavi. S Ondrem se známe už dlouhá léta. Je to super kluk. Už když jsme hráli spolu, tak jsme se hecovali. Samozřejmě, že když stojím proti němu, tak je to trochu divné, ale i tak se ho snažím překonat.

Vzkázal byste na závěr něco fanouškům?
Moc jim děkuji, jsou famózní. I když se nedařilo, tak povzbuzovali. Za to jim patří poklona.