Richard Pavlikovský: Nemohl jsem se dočkat soutěže

Rozhovory
ÚT 25. 2. 2014
Po více než třech týdnech se znovu roztočil kolotoč Erste Bank Eishockey ligy. Orli se nenechali zastrašit sílou třetího Bolzana a deklasovali jej 4:1. „V podstatě tři týdny intenzivního tréninku jsme se chystali na tyto zápasy. Udělali jsme první krok za naším cílem,“ připomíná vysněné umístění v první čtyřce obránce Richard Pavlikovský.

Orli chtěli proti Bolzanu odčinit prohru 0:4 z konce ledna. To se jim dařilo hned od prvních minut. „Byl to takticky velice dobře vedený zápas. Začali jsme hrát ve slušném tempu. Bylo vidět, že všichni jsme odpočatí. Šli jsme střídání za střídáním. Hra měla hlavu a patu,“ hodnotí utkání nejlepší střelec mezi beky Richard Pavlikovský.

Jeho tým výhrou 4:1 vyrovnal bilanci vzájemných duelů s tímto soupeřem. „Ve všech vzájemných zápasech nás Bolzano přebruslilo. V pondělí to bylo poprvé, kdy jsme měli ve všem navrch. Je to velice dobrý signál,“ pochvaluje si.

„Pro nás je důležité, abychom splnili náš cíl a skončili do čtvrtého místa. Play-off chceme začínat na domácím ledě. Proti Bolzanu jsme udělali první krok. Takto musíme pokračovat i v dalších zápasech,“ připomíná metu, které by chtělo Znojmo dosáhnout. Momentálně je páté se ztrátou jediného bodu na třetí Bolzano a Linz.

Svěřenci trenéra Jiřího Režnara se nyní soustředí na další tři zápasy nadstavby, které odehrají během pěti dní. „Je to pro všechny týmy stejné. Osobně jsem rád, že se konečně zase hrají zápasy. Tři týdny jsme neustále trénovali, tak už jsem se nemohl dočkat soutěže. Věřím, že máme síly na to, abychom letos odehráli dlouhou sezónu.“

Na play-off, které začne v pátek 7. března, tým ještě příliš nepomýšlí. „Myslím si, že by to bylo úplně zbytečné a zcestné. Vyvedlo by nás to z koncentrace. Momentálně je důležité soustředit se na jeden konkrétní zápas, který je před námi. Doufám, že to půjde tak jako proti Bolzanu,“ zakončuje odchovanec Dukly Trenčín.