Růžička ví, že bod byl blízko

Rozhovory
SO 9. 9. 2006
Většinu zápasu úvodního kola na Spartě byli Orli k bodům stejně blízko jako domácí celek. Jenže v polovině zápasu vinou nedůslednosti před Trvajem inkasovali poprvé a pár minut před koncem podruhé. Mezi úspěchy Pražanů sice vmezeřili také gól svůj, ale vyrovnat na 2:2 se jim už nepodařilo. Prohru neodvrátila ani posila právě ze Sparty <b>Martin Růžička</b>.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Prohrát na ledě úřadujícího mistra o jeden gól určitě není žádná hanba, ale Znojemští chtěli podle vlastních slov víc. "Myslím si, že s předvedeným výkonem můžeme být spokojeni, protože jsme hráli s vysokým nasazením. Naopak z výsledku samozřejmě radost mít nemůžeme. Rozhodující gól jsme dostali osm minut před koncem, to už se pak těžko dohání," smutní Růžička. "Určitě jsme nejeli na Spartu prohrát, chtěli jsme nějaký ten bod urvat. Bohužel se to nepovedlo, a tak se musíme o vítězství znovu pokusit v neděli."

Utkání nabíralo obrátky zvolna. Útoky se sice střídaly rychle na obou stranách, šancí však diváci mnoho neviděli. Bylo poznat, že jde o utkání úvodního kola. "Sezona se teprve rozjíždí, a tak od nás fanoušci nemohou hned očekávat krásné akce a přihrávky," vysvětluje křídlo první formace Orlů.

Úvodní gól zápasu padl až ve 33. minutě po pěkné kombinaci z hole Netíka, ale kdyby si Znojemští lépe pokryli prostor před brankou, asi by střelec tolik místa k zakončení neměl. Vždyť bezprostředně před Trvajem se najednou ocitli hned tři sparťané. "To se bohužel v hokeji stává, už proti tomu nemůžeme nic udělat. Je ale jasné, že to byla velká chyba v komunikaci."

V první třetině se střídačka Moravanů čertila po střele jednoho ze sparťanů, která z velké dálky skončila v ochranné síti. "Moc přesně jsme neviděli, jak k tomu došlo, ale mysleli jsme si, že to vyhodil přímo, takže měl podle nás dostat dvě minuty. Rozhodčí to bohužel ale asi viděl líp, takže se rozhodl tak, jak se rozhodl," komentuje Růžička situaci, kterou od nové sezony ošetřuje hodně kritizované pravidlo o zdržování.

Pohledem do kalendáře minulého ročníku zjistíme, že posledním soupeřem Orlů byli právě Holešovičtí. "Určitě jsme si v kabině zavzpomínali, ale nebrali jsme to jako nějakou odvetu. Byl to pro nás zápas jako každý jiný, a tak jsme k němu taky přistupovali," odmítá mladý útočník jakékoliv speciální vyhecování kvůli tomu, že Sparta loni v semifinále utla znojemskou pouť vyřazovacími boji.

Stranou zájmu však ale určitě nezůstala Růžičkova bývalá sparťanská příslušnost. "Samozřejmě, že jsme se trochu hecovali. Strávil jsem tady celou loňskou sezonu, takže tam pár slov o tom proběhlo. To k hokeji patří."

Dobré výkony v přípravě Růžičkovi vynesly zařazení na křídlo atraktivní první orlí letky. "Už z jednání s panem Hořavou jsem poznal, že má o mě eminentní zájem, a jsem rád, že dostávám hodně prostoru. Ve Spartě by bylo hodně těžké se takhle prosadit."