Rychlý hokej, šikovní spoluhráči. Juraj Sýkora si Znojmo pochvaluje

Rozhovory
PO 3. 3. 2014
Ve chvíli, kdy to s Orly na ledě Vídně vypadalo zle nedobře, nejprve zblízka proměnil Lattnerovu přihrávku, o chvíli později pak také samostatný únik. Ze stavu 1:3 bylo najednou vyrovnáno a Znojmo tento moment nakopl ke konečnému vítězství. „To, že jsme tady vyhráli, je skvělý pocit,“ usmíval se po zápase Juraj Sýkora, nedávná posila orlí letky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vaše první dva góly v dresu Znojma výrazně pomohly k vítězství, jak hodnotíte výkon na ledě Vídně?
Samá spokojenost. Pro mě je super pocit, že jsme vyhráli. Navíc jsem rád za dva góly, díky kterým jsme se ze stavu 1:3 vrátili do zápasu.

Juraj Sýkora svými góly v 27. a 31. minutě nastartoval znojemský obrat na ledě Vídně

V čem byla druhá třetina odlišná od té první, kdy měli Capitals hodně navrch?
Myslím, že to byly právě ty dva rychlé góly, co jsme vstřelili. Oni dali v první třetině branky z přesilovek, což nás poslalo hodně dolů. Ale kluci tady ve Znojmě jsou velmi šikovní a věřil jsem, že nějaké góly dáme. Snažili jsme se hlavně vyvarovat dalších vyloučení a možných přesilovek, což jsme si taky říkali v kabině.

Jak těžké je proti Vídni nefaulovat?
Je to těžké. Někdy to vyplyne ze hry a ten faul zkrátka musíte udělat. Oni toho navíc dobře dokázali využít.

Jaké máte po třech odehraných zápasech dojmy z EBEL?
Mně se to velmi líbí. Hokej je rychlý a spoluhráči velmi šikovní. S pukem dokážeme dobře kombinovat, přihrávat si v rychlosti. Opravdu se mi to líbí a je to pro mě v této sezóně taková třešnička na závěr.

Jak se vůbec zrodil váš přesun do Znojma?
Bylo to velmi rychlé. Volal mi agent a já jsem vůbec neváhal. Hned jsem se sbalil a vydal na cestu.

Měl jste před příchodem nějaké informace o lize nebo týmu?
Věděl jsem, že tu chytá Sasu Hovi, s kterým jsem hrál dva roky ve Slovanu Bratislava. Měl jsem tedy informace o tom, že liga je dobrá, Znojmo hraje dobře. Neměl jsem nad čím váhat.

Co od vás trenér Režnar na ledě očekává?
Hlavně tvrdou práci. Musím poctivě makat.

Řešíte v kabině, koho byste si přáli pro play-off?
Samozřejmě se o tom bavíme. Teď ale byla priorita uhrát čtvrté místo, aby si nás nemohly vybrat týmy ze špičky tabulky. Uvidíme, co přinese volba.