S nováčkem z Mladé Boleslavi nečeká Znojmo lehký souboj

ČT 25. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Poslední dva zápasy nepřinesly znojemským hokejistům žádný bod a ti se tak přiblížili na nebezpečnou vzdálenost k poslední příčce tabulky. Nelichotivé postavení mohou odvrátit v duelu s extraligovým nováčkem BK Mladá Boleslav, jenž na ně ztrácí jediný body. Mladoboleslavský tým ale na rozdíl od Znojma v posledních dvou kolech přetrhl šňůru utkání bez bodového zisku a bude lačný po dalším obohacení, navíc bude mít výhodu domácího prostředí. Souboj třináctého s dvanáctým celkem O<sub>2</sub> extraligy se rozehraje v pátek od 17:30 hod. v Metrostav Aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Historický postup do nejvyšší soutěže se podařil Bruslařskému klubu Mladá Boleslav pod vedením hlavního trenéra Petra Kaňkovského, který je ve Znojmě dobře známý jako hráč. S týmem absolvoval i letní suchou přípravu před letošní sezonou. Koncem července byl ale vedením klubu ze své funkce odvolán a na jeho místo nastoupil loňský kouč Pardubic Jiří Šejba.

Extraligový nováček si klade ve své premiérové sezoně skromný cíl, a tím je udržet si příslušnost v nejvyšší soutěži. V přípravných utkáních si mladoboleslavští nevedli vůbec špatně, poráželi extraligové týmy, dostali se až do semifinále poháru. Ovšem start do sezony už tak dobrý neměli. V prvních pěti kolech ani jednou nebodovali, když je provázelo i hodně smůly v podobě čtyř prohraných utkání o jeden gól.

Fanoušci Boleslavi si extraligové fandění užívají

Svůj premiérový extraligový bod získali proti Litvínovu, kterému podlehli až v prodloužení. A hned v následujícím utkání si na třineckém ledě mohli vychutnat své první vítězství v nejvyšší soutěži. Pikantností na výhře Boleslavi nad Třincem 5:3 je, že na všech pěti gólech měli podíl extřinečtí hráči. Útočník Roman Tomas se blýskl hattrickem a bývalá ikona Ocelářů Richard Král u zbývajících dvou gólů asistoval. Navíc touto výhrou opustili poslední místo v tabulce, které přenechali právě Třinci. Mužstvo ale tento výsledek nijak nepřeceňuje. „Výhru musíme potvrdit doma proti Znojmu,“ prohlásil kapitán Boleslavi Richard Král.

Pro znojemské fanoušky je v mladoboleslavském kádru určitě zajímavé jméno Roberta Schnabela, jenž vloni v dresu Kladna předvedl ve znojemské Hostan aréně bitku a lá NHL s Radimem Bičánkem. Obránce Schnabel ale hraje střídavě v liberecké farmě v Benátkách nad Jizerou, takže není jisté, zda se tito dva „bijci“ znovu potkají na ledě a jestli by měli opět chuť předvést vzrušující vložku pro diváky.

Nastoupí a pomůže Dopita?

Znojemský tým v posledním zápase proti Karlovým Varům působil zakřiknutě, unaveně, nebyla vidět radost z hokeje, až v poslední desetiminutovce Orli jemně roztáhli schlíplá křídla. Zápasy však běží rychle za sebou a není čas na nějaké ozdravné terapie. Mužstvu by mohl pomoci návrat Jiřího Dopity, který tři zápasy vynechal kvůli zranění, jenž si odnesl ze zápasu s Českými Budějovicemi. Trenéři připustili možnost jeho startu právě v duelu s Mladou Boleslaví.

Ačkoliv Orli hned v prvním extraligovém klání dokázali nasázet soupeři šest branek, v dalších zápasech ve střelecké produktivitě nepokračovali. Jsou druhým nejhůře střílejícím mužstvem O2 extraligy, avšak jsou i na druhém pořadí, co se týče obdržených branek. Střelecky se hledá zejména první řada, která ještě k tomu sbírá do statistik minusové body.

Sestavy z minulého utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Kotaška, Rýgl - Selingr, Procházka, Erat - Svoboda, Haman, Plášek - Růžička, Meidl, Demel - Kucharczyk, Čachotský, Beroun

BK MLADÁ BOLESLAV: Chábera - Marušák, Kočí, Mocek, Bauer, Holub, Brňák, Jindra, Schnabel - Nouza, Král, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - R. Pšurný, M. Čech, P. Barinka - Boháč, Sýkora, Eiselt

Ostatní zápasy 8. kola

17:00 HC Vítkovice Steel - HC Litvínov
17:00 RI OKNA ZLÍN - HC GEUS OKNA Kladno
17:30 HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC Oceláři Třinec
18:00 HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec
18:15 HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň.

autor použitých fotografií: Jaroslav Houštecký - www.bkboleslav.cz