S přístupem hráčů jsme byli spokojeni, hodnotí přípravu Neliba

Rozhovory
NE 5. 7. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemským hokejistům skončila první část letní přípravy. Osm týdnů se potili v posilovně, na hřišti, v tělocvičně, polykali kilometry na kole a při běhání v Gránickém údolí. Nyní je čeká třítýdenní dovolená, po níž nastoupí 27. července na led. V zápětí absolvují před začátkem sezóny deset přípravných zápasů, včetně letního poháru. Za úvodní částí přípravy se ohlédl trenér <b>Jan Neliba</b> a nastínil i své představy o složení týmu.

Končí suchá příprava, jak jste spokojen s trénovaností svých svěřenců?
Jsme spokojeni, hlavně s přístupem hráčů. Všichni chtěli pracovat, a to je pro trenéry vždycky důležité. Nikoho jsme do ničeho nemuseli nutit, i když se malinko projevovala ponorková nemoc. Po osmi týdnech to skončilo, teď si oddechneme, odpočineme. Věřím, že až se kluci vrátí po dovolené, budou mít zase do všeho chuť.

Jak to vypadá s marody?
Už je to skoro dobrý, akorát Sojčík si opakovaně poranil koleno. Uvidíme po dovolené, jak to s ním bude vypadat. Z ostatních, co zde byli na zkoušku, marodil pouze Tomis ze Sarezy Ostrava, takže by se dalo říct, že všechno proběhlo v pořádku.

Takže kádr je již v podstatě uzavřen?
Přibyl nám ještě obránce Jiří David z Komety. Samozřejmě je něco jiného letní příprava a něco jiného bude, až si hráči nazují brusle a půjdou na led. Moc toho ani já, ani Karel Vaněk o hráčích nevíme. Všechno se uvidí, jak se nám mužstvo poskládá, aby to mělo nějakou hlavu a patu. Na to máme celý srpen a přípravné zápasy. Něco postavíme, něco vyzkoušíme, ale chtěl bych, aby lajny hráli co nejvíc ve stejném složení, ať si na sebe zvyknou. Můžeme to poskládat podle postů, to už v podstatě vymyšlený máme. Záleží ale také na tom, aby si hráči spolu seděli.

Určitě máte vymyšlenou osu týmu, jakousi kostru?
Samozřejmě. Osou bude Haman, Plášek, to bude taková top lajna. Věříme, že i další kluci - Hradecký, Říha, Staněk, Sojčík, budou přínosem. Že bude v týmu zdravá rivalita. Máme tu taky několik juniorů - Havlík, Lattner, Vyletelka, jsou to všechno ambiciózní hráči, kteří se o místo prát budou a my uvidíme, na co budou mít. Každopádně je vyzkoušíme, bylo by to od nás špatné, kdybychom to neudělali.

Už jste se ve Znojmě rozkoukal?
Mi se tady líbí. Město je pěkné, lidi dobrý. Znojmo je mi příjemný a já bych tady rád udělal nějaký úspěch a prodloužil si tady své působení i o další rok. Uvidíme, ve sportu se nic moc nedá plánovat.

Kam vyrazíte na dovolenou?
Poletíme s manželkou do Řecka. Máme už velké děti, tak se jedeme sami odreagovat.