S tou mojí střelou se ani mířit nedá, směje se Lubomír Štach

ST 8. 10. 2014
V letošní sezóně se Lubomíru Štachovi mu zatím daří, v osmi zápasech si připsal sedm bodů za tři góly a čtyři přihrávky, což jej řadí na druhé místo produktivity mezi znojemskými beky. V utkání s Linzem zaznamenal gól a přihrávku, jeho třetí přesný zásah sezóny ale stál za to, krásnou ranou do šibenice zajistil svému týmu už tříbrankové vedení.

V zápase jste prohrávali už o dva góly, přesto jste jej dovedli do vítězného konce, jaké jsou pocity?
Byl to úžasný zápas, jak pro hráče, tak pro fanoušky. Všichni si to užili, nic tomu nechybělo, řekl bych, že si všichni přišli na svoje, takže já to hodnotím jen v superlativech. Můžeme si to však užívat jen pár hodin a už se musíme soustředit na další zápas, protože nesmíme lítat v oblacích.

Jak vám bylo po druhé brance, navíc nešťastně inkasované?
Bylo to celkem v klidu, protože běžela teprve 10. minuta. Kdyby se to stalo minutu před koncem, bylo by to horší, ale takto jsme měli ještě padesát minut na to, abychom ten zápas otočili. Byl to takový nešťastný odraz, to se prostě stane, ale Patrik nám to pak vrátil výbornými zákroky.

Uklidňoval vás trenér na střídačce?
Říkal, ať pokračujeme v té hře, kterou hrajeme, protože jsme je měli celou dobu pod tlakem. Oni sice vedli 2:0, ale takový je hokej a s tím se musíme vyrovnat. Myslím, že jsme to zvládli.

Co bylo podle vás klíčovým okamžikem utkání? Bylo to chycené trestné střílení za stavu 3:2 a vzápětí váš gól na 4:2?
Určitě to byl jeden ze zlomových okamžiků. Dle mého názoru jsme celý zápas hráli opravdu dobře a byli jsme lepší tým, ale určitě nám to moc pomohlo. Je rozdíl když je to 3:3 nebo 4:2, avšak jsem přesvědčen, že s tím výkonem, který jsme předvedli, bychom to zvládli i tak.

Jak byste popsal svůj krásný gól do šibenice, mířil jste nebo pálil na slepo?
Klasicky jsem to tam plácl, s tou mojí střelou se ani mířit nedá. Já to chtěl zkusit na bránu, protože trenér mě furt nabádá, ať nic nevymýšlím a nahazuji to, tak jsem chtěl jen trefit bránu, kluci tam dobře stínili, prošlo to a jsem za to moc rád.

Hrál se hodně rychlý a svižný hokej, nescházely vám v závěru síly?
Každý hráč je rád, že je víc na ledě, potom se cítí líp, takže určitě ne. Aspoň byl každý v tempu a taky to tak vypadalo, byl to dnes stoprocentní výkon od všech.

V krátkém sledu se vám podařilo podruhé sesadit vedoucí tým z prvního místa. V pátek to byl Salzburg, nyní Linz. Jak byste tyto dva duely srovnal?
V Salzburgu jsme byli víc pod tlakem, hlavně v první třetině jsme měli velké problémy a hodně nás podržel gólman. Od druhé třetiny jsme se ale zvedli a dnes jsme hráli dobře po celý zápas, i když jsme prohrávali 0:2. Někdy to tak je, že soupeři to tam napadá, ovšem my jsme s tím dokázali vyrovnat, takže velká spokojenost.

Byl to dnes váš nejlepší týmový výkon v dosavadním průběhu sezóny?
Myslím si, že ano. My jsme odehráli i v Innsbrucku výborné utkání, i když jsme prohráli 2:5, to bohužel už tak někdy je. V Bolzanu jsme hráli také dobře, v Salzburgu mimo první třetiny rovněž, takže poslední dva týdny jde ta forma nahoru a doufám, že to tak bude pokračovat i nadále a že se ještě zlepšíme.

Co říkáte na atmosféru?
Vynikající. Já mám zápasy proti Linzi hodně rád, protože přijede spousta fanoušků, vytvoří super atmosféru s jejich bubny, to samé naši fanoušci. Chceme lidem poděkovat za to, že nám dnes pomohli a za vynikající atmosféru.

V pátek jedete do Grazu, což je váš velmi neoblíbený soupeř, jak se na něj připravit?
To nevím, to je spíš otázka na trenéra. Musíme hrát ten hokej, co hrajeme. Ze začátku jsme zkoušeli hrát víc defenzivně, ale to nám nejde. Musíme se k tomu nějak propracovat v průběhu sezóny, musíme hrát pořád aktivně, aktivní bruslivý hokej s tím, že chceme dostat soupeře pod tlak, protože když bráníme, tak máme problémy.