S touhou po odplatě míří Znojmo do Lublaně

SO 12. 11. 2016
Druhou dlouhou cestu tohoto víkendu mají před sebou Orli. Po skvělém vítězném obratu na ledě Bolzana je tentokrát čeká Lublaň. Do hlavního města Slovinska míří s jasným cílem získat tři body a oplatit soupeři říjnovou porážku ze znojemského ledu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
S Jeffem Frazeem stojí a padá obrana Lublaně. Poslední dvě utkání v brance chyběl.

Vítězství 3:2 ve Znojmě ze 16. října zůstává posledním bodovým ziskem, kterého slovinský celek v EBEL dosáhl. Následovalo sedm porážek v řadě, které přikovaly tento tým ke dnu ligové tabulky, kde to Olimpija v posledních letech dobře zná. V posledních dvou duelech navíc týmu kouče Bojana Zajce chyběla brankářská jednička Jeff Frazee a jeho absence byla hodně znát. Jednadvacetiletý slovinský náhradník Raisp nedokázal zastavit příděl 2:10 od Salzburgu ani 1:7 v pátek na ledě Innsbrucku.

Orli se přesto musí mít na pozoru, ostatně minulý vzájemný zápas znamená velké varování. V kádru Lublaně najdeme šikovné kanadské hráče. Týmové bodování vede Chris Langkow, důraz před brankou soupeře přidává urostlý Žiga Pešut. V první obraně zase působí konstruktivní Jonathan Harty. Přesto je favorit duelu jasný.

Znojmo má za sebou vítězný vstup do ligového kolotoče po reprezentační pauze, o cenném vítězství na ledě italského Bolzana rozhodl svou první brankou v sezóně Marek Špaček. S pětadvaceti body tak český celek stojí na hraně elitní šestky, na ni mu před nedělním duelem schází jediný bod. Tři body ztrácí Orli na čtvrté místo.

Obejít se trenéři stále musí bez zraněných Tomase, Lattnera a Nováka, na seznam zdravotně indisponovaných hráčů přibyli také Da Costa a Beroun.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 14 5 0 4 86:52

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 7. 12.
body 25 7
aktuální forma Bolzano – Znojmo 2:3
Znojmo – Klagenfurt 0:1
Salzburg – Znojmo 3:0
Innsbruck – Lublaň 7:2
Lublaň – Salzburg 2:10
Villach – Lublaň 5:1
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 11 bodů (5 + 6) Chris Langkow, 12 bodů (4 + 8)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 11 bodů (2 + 9) Jonathan Harty, 9 bodů (5 + 4)
brankář Patrik Nechvátal (92,5 %) Jeff Frazee (89,8 %)
využití přesilovek 14,9 % 7,0 %
úspěšnost oslabení 85,3 % 71,0 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babić, #6 Patrick Gruber
Čároví rozhodčí:#51 Marton Neméth, #72 Damir Raković

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Pucher, Šeda – Špaček, Wronka, Györi.
Raisp – Harty, Guimond, Selan, Planko, K. Čepon, Bazevics, Groznik, M. Čepon – Koren, Langkow, Pešut – Ropret, Mušič, Pem – Zajc, Hadžić, Gabor – Chvatal, Ograjenšek, Potočnik.