S uzdravenou psychikou do Pardubic

PO 22. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli se konečně dočkali další tříbodové výhry a prolomili tak sérii pěti prohraných utkání v řadě. Navíc si v koncovce zápasu s Litvínovem dokázali, že góly dávat umějí. Dalším soupeřem budou Pardubice, které se také pomalu začínají zvedat ze dna tabulky. Prozatím jsou na předposlední příčce a na jedenácté Orly jim schází pouhé dva body. Úvodní vhazování je v ČEZ Areně na programu v úterý od 18:00.

První souboj se odehrál v Hostan aréně, kde Východočeši vedli dvakrát o dvě branky, ale ze zisku tří bodů se nakonec radovalo Znojmo. Moeller se v první třetině dostal do vedení 2:0, poté sice snížil Růžička, ovšem hosté znovu zvýšili své vedení. Rychlá odpověď přišla z hole Jareše, který se trefil v téže minutě. Ve třetí části dokázali domácí zásluhou Berouna a Dopity zápas otočit a zvítězit 4:3.

Pardubice neodehrály úvodní čtvrtinu základní části vůbec dobře, ovšem na jejich obranu lze říci, že většinu utkání odehrály na cizím ledě. Z posledních čtyř zápasů vytěžily sedm bodů. Nejprve vyhrály 4:1 v Ústí, poté v prvním domácím duelu podlehly 1:2 Zlínu. Z Kladna si odvezly pouze bod za prohru 2:3 v prodloužení a v druhém souboji v Pardubicích přehrály 4:2 Karlovy Vary.

K tahounům týmu, kteří by měli dostat mužstvo do horní poloviny tabulky, patří především Petr Sýkora, Tomáš Rolinek, Aleš Píša, Libor Pivko, kapitán Miroslav Hlinka a brankář Ján Lašák. Na soupisce figuruje také pětice hráčů, kteří v minulosti nastupovali v dresu Znojma, jimiž jsou Michal Tvrdík, Peter Pucher, Zdeněk Ondřej, David Havíř a Jan Snopek.

Do utkání v Pardubicích budou již připraveni Demel a Štach. V pozici zraněných hráčů zůstávají Mojžíš, Chmelíř a Svoboda. V plné síle nenastoupí ani domácí, kteří se musí vyrovnat s absencí Koláře, navíc účast v úterním zápase je nejistá i u čtveřice Blažek, Cetkovský, Linhart, Šeda.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Tesařík, Bičánek, Švrček, Kotaška, Chvátal - Kucharczyk, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Haman, Selingr - Erat, R. Procházka, Plášek - Čachotský, Meidl, Beroun

HC MOELLER PARDUBICE: Lašák – Píša, Linhart, Snopek, Havíř, Richter, Kolář, M. Šeda – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Pivko, Pucher, Somík – Tvrdík, Blažek, Starý – Ondřej, Koukal, Cetkovský – Rákos