Sami jsme si hru zkomplikovali, ví David Bartoš

Rozhovory
PO 22. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Dravost, mládí, neunavitelnost. To jsou vlastnosti, které zdobí jedenadvacetiletého Davida Bartoše. Tento centr nastupuje v seniorském hokeji za Znojmo již třetí sezonu. V té dosavadní si připsal na konto čtyři góly a dvě asistence, čímž téměř vyrovnal svůj výkon z minulého ročníku. Proti Salzburgu se blýskl dobrou šancí, Gracnara však nepřekonal. "Dostali jsme naprosto zbytečné góly," věděl.

Jak byste zhodnotil zápas se Salzburgem?
V první třetině se dostali do vedení díky Luboši Štachovi, který udělal famózní únik a málem dal sám gól, Richard Jarůšek tam puk již jen doklepl. To nás nakoplo. Naneštěstí jsme pak dostali smolný gól z přesilovky, Martin Pláněk puk tečoval. Byla to škoda. Ale chtěli jsme hrát celý zápas ofenzivně jako s Villachem, což se nám druhou třetinu a i poslední povedlo. Sice jsme dostali úplně zbytečné góly, sami jsme si to zkomplikovali. Ještě že jsme proměnili prodloužení. Jinak bychom museli být naštvaní.

⇒  David Bartoš si zatím připsal čtyři góly a dvě asistence

Co se stalo, když trenér Stloukal vzal oddechový čas ve druhé třetině?
Rozhodčí zapískal zakázané uvolnění a naše lajna byla na ledě už hrozně dlouho. Proto si vzal trenér time out, abychom si odpočinuli. Puk se pak víceméně náhodně odrazil. Nemyslím, že to byla nějaká závažná chyba, byla to spíš nešťastná náhoda. Ale byla to škoda, ten gól totiž soupeře nakopl.

Co hra Salzburgu? Byly nějaké speciální pokyny od trenéra?
Ano, na každého soupeře je máme. Red Bull je nejbohatší klub soutěže, teď měli bouřku, protože se jim nedaří. Jsou, myslím, čtvrtí nebo pátí od konce. Jejich fanoušci od nich určitě čekají víc. Myslím, že dnes měl Salzburg pokyn po nás jít, což se mu převážně dařilo. Hráči to tam ale teď musí mít těžké.

Kdybyste se měl vrátit k vašemu pátečnímu gólu, jak byste ho popsal?
Bryan tam skvěle napadal, puk se pak odrazil od mantinelu. Já jsem byl volný, puk jsem dojel na modré čáře. Jejich obránci byli v pohybu na mě, takže pro ně bylo těžké se vracet, když jsem se mezi nimi prosmýkl. A pak už to tam jen se štěstím padlo. (úsměv)

Formace kolem vás se hodně mění, jak to vnímáte?
Myslím, že je mi to celkem jedno. Tady jsou to všichni kvalitní hráči, sedíme si všichni. Máme jeden systém, proto je to pro nás snazší. Každý je ve vlastním prostoru, proto ty ostatní ani moc nevnímáme.

Jste v lajně s Petrem Beránkem a Jurajem Rožníkem. Jak vám to klape?
Jsme mladí, máme rychle bruslit a aktivně napadat. Snad nám to bude klapat a nebudeme dostávat góly. Hlavně ale bruslit a napadat.

A daří se vám to?
To se musíte zeptat trenéra. (smích)

Nyní vás čekají tři zápasy venku, jak to máte vy osobně s cestováním?
Tak rozhodně to není příjemné. Vídeň se dá, ta není daleko. Ale v neděli jedeme do Innsbrucku, což je šest až sedm hodin cesty. Není to to nejlepší, když v den zápasu jedete sedm hodin v autobuse. Velmi těžko se pak rozhýbáváme.