Sasu Hovi: Výběr soupeře není výhodou

Rozhovory
ST 5. 2. 2014
Poslední čtyři kola po olympijské přestávce určí, kdo ze šesti celků vrchní nadstavbové skupiny EBEL si bude moci zvolit soupeře pro čtvrtfinále. „Je mi docela jedno, s kým budeme hrát. Kdybych si musel vybrat, tak bych volil Vídeň nebo Bolzano," říká znojemský gólman Sasu Hovi.

Sasu, jak hodnotíte výkony znojemského týmu v letošní sezóně?
Ukázali jsme, že se můžeme vyrovnat každému soupeři v lize. Ne v každém zápase to sice výsledkově vyjde, ale to je normální. Každý zápas chceme hrát naplno, ale není to vždy stoprocentní, zvlášť když teď člověk není pod takovým tlakem. Brzy nás ale čeká první kolo play-off a v něm určitě můžeme uspět.

Mohl poslední kola před olympijskou pauzou ovlivnit nahuštěný program spojený s náročným cestováním? Jak se projeví třeba osmihodinová cesta do Bolzana?
V play-off to problém nebude. Jeli bychom o den dřív, přespali a v klidu se připravili na zápas. Byli bychom stoprocentně připraveni. Když ale bylo hodně zápasů v rychlém sledu teď v poslední době a nešlo úplně o všechno, bylo to trochu vysilující.

Přišla vám nyní vhod dlouhá olympijská přestávka, nebo byste raději dál hrál?
Pro mě je to dobře. Přišla mi teď nová výstroj, o něco později než původně měla. Tak tři týdny bude trvat, než se onosí a dostane do ideálního stavu. Na sezónu vždycky potřebuju dvě výstroje. Jedna by postupně byla až příliš měkká. Takhle bude ta druhá do play-off v ideálním stavu.

Myslíte, že se tým od začátku sezóny zlepšil? Hrajete teď lépe než na podzim?
Určitě. Je to vidět hlavně na mladých klucích. Jsou teď jiní hráči než byli na začátku sezóny, jsou lepší. Navíc hrajeme dobrý hokej i jako tým.

Jak jste v tomto ohledu spokojený se svými výkony?
Jasně, první dva až tři měsíce to nebylo úplně ono. Hlavně kvůli tomu, že jsem dlouho nechytal. Teď už je to ale lepší, cítím se fajn a myslím, že na play-off budu dobře připravený.

Jak daleko podle vás mohou Orli dojít v nadcházejícím play-off?
Všichni můžou vidět, že v lize není žádný tým, který by nás stabilně porážel. Takže máme šanci dojít daleko, třeba až do finále. Bude to těžké, ale šance tu je a budeme o ni bojovat.

Sasu Hovi v číslech

• 2222 odchytaných minut v EBEL
  • 1255 střel mířilo na jeho branku
  • 91,8% úspěšnost zásahů
  • 3 vychytané nuly

Po skončení základní části čeká na nejlepší týmy výběr soupeře pro čtvrtfinále. Co na tuto specialitu říkáte?
Já jsem hlavně rád, že jsme se dostali do první šestky. Nemusíme hrát blbé zápasy o všechno, navíc s těmi trochu horšími týmy, které nehrají v takovém tempu. To mi vážně nevyhovuje. Všech osm týmů, které se probojují do play-off, bude mít dobrou kvalitu. Pak už je docela jedno, s kým budeme hrát.

Kdybyste si měl soupeře vybrat vy osobně, koho byste volil?
Fakt nevím... Kdybych opravdu musel někoho říct, tak asi Vídeň nebo Bolzano.

Je právo volby čtvrtfinálového soupeře vůbec výhodou?
Myslím, že ani ne. Soupeř, kterého si vyberete, bude chtít dokázat, že není tak špatný. Bude mít velkou motivaci vyhrát. Já tenhle systém moc rád nemám.

Jak budete trávit olympijskou pauzu?
Budu trénovat. První a druhý týden hodně intenzivně, abych byl unavený. K tomu navíc nějaké posilování. Poté budu postupně ubírat, tak abych měl na play-off nejlepší možnou formu.