Série se vrací do Znojma. Prodlouží Orli sezónu?

NE 27. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Můj dům, můj hrad. Všech pět dosavadních střetnutí Znojma s Jihlavou ve čtvrtfinálové sérii první ligy skončilo vítězstvím domácího celku. Znojemský tým bude chtít v této tradici pokračovat a vrátit sérii zpět na Vysočinu k rozhodujícímu sedmému utkání. Přijďte i vy pomoci Orlům k úspěchu a užít si dramatické chvíle play off! Navíc můžete využít akce pivovaru Hostan, který bude nabízet pivo jen za 12 Kč a jednomu z diváků daruje pivo rovnou na celý rok. Úvodní buly zápasu padne tradičně v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vývoj série

Čtvrtfinálové klání s Jihlavou začalo pro znojemské mužstvo dvěma duely na Vysočině, jen tři dny po ukončení pětizápasové série předkola s Benátkami nad Jizerou. Odpočatá Jihlava úvodní duely převážila na svou stranu vždy v závěru, ten první dokonce až v prodloužení. Orli prohráli 2:3 a 1:3, vraceli se tak domů bez vytouženého vítězství na soupeřově ledě a v obtížné pozici.

foto
⇒  Nejproduktivnější Orel Richard Jarůšek svým gólem rozhodl čtvrtý zápas ve Znojmě

Třetí a čtvrté střetnutí na ledě Hostan arény pak znojemskému publiku nabídly bitvu o každý puk, vyrovnané a dramatické situace až do samotného závěru a především skvělé výkony obou brankářů. Hrdinou se stal znojemský gólman Ondřej Kacetl, který za svá záda nepustil jediný kotouč. Spoluhráčům tak stačilo v úterý i středu vstřelit jediný gól, aby vyrovnali sérii po dvojici výher 1:0.

Jihlava ale znojemskou euforii z vyrovnání v pátém střetnutí zchladila. Znojmo tentokrát nepředvedlo tak kvalitní hru, většinu zápasu bylo pod tlakem. Když na konci druhé třetiny Dukla šťastným gólem prolomila dlouhou neprůstřelnost brankáře Kacetla, vydala se pevně na cestu k vítězství.

Série se tak za stavu 3:2 pro Jihlavu stěhuje zpět do Znojma, kde Dukla ještě ve čtvrtfinále nedala jediný gól. V pěti odehraných utkáních zatím padlo pouhých 13 branek, což je nejméně ze všech prvoligových čtvrtfinálových sérií v letošním ročníku. Tvrdý boj útočníků proti výborně chytajícím brankářům trochu paradoxně sleduje z hlediště velký počet diváků, na sobotním zápase v Jihlavě jejich počet přesáhl dokonce pět tisíc.

Z Orlí kabiny

foto
⇒ Jan Lattner už letos do bojů play off nezasáhne

Znojemští trenéři Karel Soudek a Milan Kastner bohužel musí po pátém střetnutí počítat ztráty. Po první třetině ze zdravotních důvodů odstoupil ze sobotního duelu Jiří Beroun, jeden z mála starších a zkušených hráčů. Ve dnech, kdy další zkušení harcovníci Hradecký a Staněk sledují počínání svých spoluhráčů jen z tribuny, tato ztráta zamrzí ještě více.

Na konci duelu navíc po nepříjemném střetu a nárazu utrpěl středně těžký otřes mozku Jan Lattner a musel být později převezen do jihlavské nemocnice. Tu by měl opustit během pondělí, jeho další účast v sérii i celém zbytku sezóny je ale vyloučena. Lattner, hrající v posledních utkáních na pozici útočníka, byl přitom jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu, když v play off nasbíral dva góly a tři asistence.

Zbytek mužstva by měl být připraven čelit nájezdu jihlavského týmu a především předvést lepší vystoupení, než v sobotu v Jihlavě. „Soupeř nás zatím hodnotil tak, že hodně bruslíme a jdeme do těla. To všechno nám v pátém zápase chybělo. Musíme zlepšit hlavně bojovnost,“ řekl současný kapitán Orlů Vladimír Říha.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Bořuta, Pláněk, David, Štach, Pospíšil, Kolafa, Rangl, Novák - Trojan, Říha, Beroun - Lattner, Podešva, Lev - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Havlík, Kovalský, Vyletelka.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Šidlík, Suchý, Staněk, Zelený, Posmyk - Hodek, Bakus, Čachotský, Jeslínek, Zeman, Kucsera, Sojčík, Man, Bezděk, Protasenja, Maliník, Krupka.

Čtvrtfinále play off 1. ligy

Ústí nad Labem - Vrchlabí 3:2 (2:4, 1:0sn, 2:3, 2:1, 5:0, -:-)
Chomutov - Hradec Králové 4:1 (1:3, 2:5, 1:3, 5:3, 6:2)
Jihlava - Znojmo 3:2 (3:2pp, 3:1, 0:1, 0:1, 2:0, -:-)