Série tří venkovních zápasů končí v Třinci

Naši soupeři
SO 11. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Poslední příčka v tabulce, pouze devět bodů, žádný bodový zisk v cizím prostředí, taková je statistika Orlů po úvodní čtvrtině O2 extraligy. Situace je sice žalostná, ale jistě ne neřešitelná. Většina proher byla o jeden nebo dva góly a Znojmu mnohdy chybělo také potřebné štěstí. Je třeba na tyto nezdary zapomenout a začít znovu vítězit, což by se mohlo podařit již proti Třinci, kterému znojemští hokejisté v prvním kole nadělili šest branek. O tom, zda začnou druhou část základní části stejně dobře jako tu první, se rozhodne v nedělním utkání, které začíná v 17:00.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Oceláři mají za sebou pět těžkých zápasů, které pro ně dopadly poměrně slušně. Dokázali zvítězit 3:2 v Karlových Varech a se Slavií uhráli bod po prohře 3:4 na nájezdy. V Plzni sice vyhráli první i třetí třetinu, ovšem po výsledku 0:6 v druhé části odjeli s porážkou 3:7. Svůj dvacetiminutový zkrat odčinili v předehrávce 36. kola, když dokázali znovu uspět ve Varech poměrem 4:3 po nájezdech. V minulém kole dokonce přetlačili 3:2 v prodloužení vedoucí Vítkovice.

V třineckém dresu se zatím nejlépe vede čtrnáctibodovému Jiřímu Polanskému, jehož statistika je přesně bod na zápas. Druhým v pořadí je David Květoň, který stejně jako Polanský vstřelil šest branek a celkem nastřádal jedenáct bodů. Jako přesný sniper od modré čáry se jeví se čtyřmi brankami obránce Ľubomír Sekeráš. V brankovišti se střídají Martin Vojtek a Roman Čechmánek, který má prozatím lepší výsledky než jeho kolega.

foto
Proti Třinci byl vyhlášen nejlepším hráčem Radek Haman, jenž si stejně jako Plášek a Svoboda připsal gól a asistenci.

První vzájemný zápas nedělních soupeřů dopadl mnohem lépe pro domácí Znojmo, které si v retro dresech s chutí zastřílelo a získalo tři body za vítězství 6:3. Ovšem poté dokázali Orli plně bodovat pouze proti Plzni a první čtvrtinou letošního ročníku O2 extraligy se spíše protrápili. Znojmo však nehází flintu do žita a snaží se z krize rychle dostat. „Děláme cokoliv jinak, abychom to prolomili, zatím to ale není nic platné, pořád se trápíme,“ reaguje na herní nepohodu znojemská ikona Karel Plášek.

Získat zpět ztracená křídla by mohl Orlům pomoci start Jiřího Dopity, jehož návrat se blíží. „Už byl s námi na ledě. Možná pojede do Třince, ale to nevím stoprocentně. Při tréninku nevypadal, že by kulhal. I jemu samotnému se po zápasech určitě už stýská a chce nám pomoct,“ naznačuje pozitivní zprávu Plášek.

Zcela jistě však budou mužstvu chybět Ivo Kotaška a Jiří Beroun. Na třinecké marodce jsou Josef Balej, Daniel Seman, Miloslav Gureň a dlouhodobě zraněný Jan Steber.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Štach, Bičánek, Rýgl, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Švrček - J. Svoboda, Erat, Selingr - M. Růžička, R. Procházka, Demel - Kucharczyk, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Řípa

HC OCELÁŘI TŘINEC: Čechmánek - Andersons, Výtisk, Rangl, Malec, Vosátko, Nikolov - Kanko, D. Moravec, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Melichárek, Polanský, Kováčik - Hašek, Piecha, Hampl