Sestavu již máme v hlavách. Na Drážďany půjdeme v plné síle, hlásí trenér Fryčer

Rozhovory
PÁ 30. 8. 2019
Přípravné období na devátou sezónu v mezinárodní EBEL vrcholí. Před posledním testem s Drážďany má hlavní trenér Miroslav Fryčer o sestavě jasno.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Na zápas s Budapeští se dívalo už lépe, než minulý týden na Vítkovice, že?
Bylo to o poznání lepší. Navíc jsme měli k dispozici téměř kompletní sestavu. Tedy kromě Philipa, kterého jsme ještě šetřili, a připojí se spolu s Alešem Sovou v pondělí. Naše přesilovky dnes sice nevypadaly špatně, ale měli jsme jich mraky a jen jednu z nich využili. To ještě musíme vyladit.

Přípravných zápasů letos moc nebylo. Příští týden vás čeká už generálka na ligu. Stačí vám to?
Bohatě. Hrajeme jednou týdně, pak se můžeme v klidu připravovat. Pro trenéry je to takhle určitě lepší. Pokud by to bylo v rychlém sledu, tak nemáte čas reagovat. Toho tempa si užijeme v sezóně.

Proti Drážďanům byste tedy už chtěli nastoupit v takové sestavě, která bude na ligu?
Přesně tak. Kromě Petra Mrázka bychom měli být kompletní, takže nastoupíme v plné síle a už by to mělo šlapat tak, jak to bude na EBEL.

Už máte tedy jasno o formacích?
Ano, to už máme všechno v hlavách. Chtěli jsme tak nastoupit už proti Budapešti, ale Philipa jsme nakonec stáhli. Není sice vážně zraněný, ale nechtěli jsme ho zbytečně zatěžovat.

Počítáte do sestavy i s Michalem Kruckovyčem a Martinem Kosnarem?
Michal se rozehrává v Moravských Budějovicích. Co se týče Martina Kosnara, tam ještě uvidíme, co dál. Jakmile se vrátí Philip, tak máme akorát čtyři pětky. Ještě to není definitivní. Kruckovyč s Kosnarem jsou stále v té pozici, kdy bojují o místo.

Michal Gago tedy v kádru zůstává?
Ano. Je to pro nás využitelný hráč. Už máme představu o jeho roli.

Nemáte z Drážďan trochu obavy? Když hrály nedávno v Benátkách nad Jizerou, tak rozhodčí museli zápas ukončit předčasně kvůli hromadné bitce...
Nebojíme se. Tady jsme zažili už všechno (smích). Máme v týmu dost lidí na to, abychom to uklidnili. Pokud se do toho nebude zásadním způsobem montovat rozhodčí, tak věřím, že to odehrajeme v klidu. A kdyby něco bylo, tak ten tým okamžitě stáhnu, protože si nemůžeme dovolit žádné zranění před sezónou.