Slabší soupeře většinou podceníme, ví Radek Haman

Rozhovory
NE 10. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Kapitán Radek Haman může být s výkony svých spoluhráčů v posledních zápasech spokojený, neboť Orli navázali ziskem tří bodů proti Písku na vítěznou šňůru, což je vyhouplo až na třetí místo v tabulce. Domácím se dařilo především v přesilovkách, při kterých vsítili tři branky. O dvě poslední trefy zápasu se postarala první pětka ve složení Haman – Orsava – Plášek. „Já jsem před brankou jen stínil a Karel parádně vystřelil. Bohužel to tam nepadlo, ale Orsy to dal do prázdné branky,“ popsal po zápase jeden z gólů Radek Haman.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

S Pískem se Znojmo utkalo po více než dvanácti letech, a tak obě mužstva pro sebe byla před sobotním duelem jednou velkou neznámou. „Dopředu jsme věděli, že to bude těžký zápas. Tady ty relativně slabší soupeře většinou podceníme. Můžeme si to opakovat tisíckrát, ale máme to prostě v hlavách. Naštěstí se nám povedly poslední dva zápasy, takže jsme se dostali do větší pohody a dnes to zvládli. Jsme moc rádi za tři body,“ poznamenal kapitán po utkání.

⇒  Radek Haman (3 + 2)

První dvacetiminutovka však příliš hokejové krásy nepřinesla: „První třetina se nám vůbec nepovedla podle představ. V té naší hře toho bylo málo. Nenapadali jsme, nedohrávali souboje, nehýbali se tak, jak bychom měli.“

Haman nastupuje v útoku s Pláškem a Orsavou. Právě tato trojice se proti Písku postarala o dvě poslední branky. Neméně důležitou byla ta na 3:1, neboť domácí ztížili svému soupeři naději na vyrovnání. „Tam si to kluci hodili ve středním pásmu. Já jsem před brankou jen stínil a Karel parádně vystřelil. Bohužel to tam nepadlo, ale Orsy (Jakub Orsava) to dal do prázdné branky,“ popsal situaci.

V dalším kole poměří znojemští hokejisté síly s dvanáctou Olomoucí, proti které se jim obzvlášť daří, neboť v minulé sezóně ani jednou neprohráli. „Teď se nám podařilo čtyřikrát vyhrát. To je panečku šňůra (smích). Zápas s Pískem byl možná ještě důležitější než ten v Benátkách a do Olomouce jedeme s tím, že nemáme co ztratit. Můžeme být uvolnění a bez křečí. Samozřejmě tam zkusíme vyhrát,“ uzavřel rozhovor čtyřicetiletý útočník.

Také trenér Milan Kastner věří, že se hráči dostali do herní pohody a v dobrých výkonech budou pokračovat: „Já si myslím, že bychom teď neměli mít problémy se sebevědomím. Přišly konečně výsledky k naší hře a budeme chtít v každém dalším zápase uspět.“

Trenér Milan Kastner

Domácí se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového náskoku, ovšem Písku se podařilo snížit. Naštěstí přišla rychlá odpověď Jakuba Orsavy, který zmařil písecké plány na vyrovnání. „Ten gól na 1:2 vyplynul z nedůslednosti. Bylo to z toho důvodu, že jsme nějakým způsobem chtěli zápas dohrát tak, abychom mohli být v klidu. Ale bohužel. Hokej je tak rychlý, že se udělá chyba a padne z toho gól. Je dobré, že se mančaft nesložil a pokračoval v dobré hře.“

Orlům se prozatím vyhýbají vážnější zranění, a tak mohou trenéři nasazovat kompletní čtyři útoky. „Máme k dispozici čtyři pětky a chceme to využívat co nejvíc. Hráči jsou hodně vytížení i tím, že jezdí hrát navíc do Třince, takže toho mají dost. Uvidíme, v jaké budou pohodě. Pokud budou všichni v pořádku, tak nemáme důvod sestavu měnit,“ přiblížil trenér herní složení do dalších zápasů.