Slavia se pokusí zastavit rozjeté Orly

NE 23. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma prodloužili svou vítěznou sérii již na čtyři zápasy, když uspěli na horkém plzeňském ledě. V dalším klání přivítají v Hostan aréně vedoucí tým Slavie. Pražané letos nepouštějí příliš bodů a na jihu Moravy budou chtít vyhrát. Avšak domácí jsou nyní v herní pohodě a třemi body si budou chtít vylepšit postavení ve středu tabulky. Předvánoční střetnutí začíná v neděli od 17:30.

Mužstvo Slavie ukazuje svoji kvalitu a již několik kol vládne extraligové tabulce, jediným celkem, který drží krok, jsou České Budějovice. Z dosavadních 31 zápasů prohráli Pražané pouhých osm a jen pětkrát nebodovali. Série čtyř až pěti vítězství v řadě pro ně není letos nic neobvyklého. V posledním kole však utrpěli druhou domácí porážku, když si z hlavního města odvezl dva body za výhru 2:1 po nájezdech Třinec.

Tým Vladimíra Růžičky spoléhá především na kvalitní útok, který je jasně nejlepší v soutěži. Velmi dobrou bilanci má Slavia také v přesilovkách, v nichž nasázela již čtyřicet branek.

Nejproduktivnějším hráčem je David Hruška s 26 (16+10) body, jenž je na čele kanadského bodování ligy. Na paty mu šlapou Roman Červenka s 24 a Josef Beránek s 21 body. Útok dobře podporují i obránci a čtyři z nich se dostali přes hranici devíti bodů (Kadlec 14, Hlavačka 11, Žižka 10 a Sloboda 9). Slavia však ani příliš branek nedostává, na čemž má zásluhu především brankář Adam Svoboda.

Orli zatím proti svému nedělnímu soupeři nedokázali bodovat. V prvním utkání se Pražané dostali do vedení 4:0, ovšem Znojmo začalo ve třetí třetině stahovat a po brankách Erata, Pláška a Hamana, mohli být hosté rádi, že uhájili vítězství. Druhý duel v Sazka Aréně Znojmo vůbec nezvládlo a odvezlo si debakl 0:7. Oba zápasy rozhodl především špatný start do utkání a rychlé dvougólové vedení Slavie.

Domácí nastoupí opět bez zraněného obránce Tesaříka, jinak by měli být všichni hráči připraveni. Na straně hostů by měli chybět beci Žižka s Kadlecem a útočníci Bednář s Růžičkou.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Všetečka, Jareš, Mojžíš, Bičánek, Kotaška, Chvátal, Švrček - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Svoboda, Procházka, Demel - Erat, Haman, Plášek - Růžička, Padělek, Beroun

HC SLAVIA PRAHA: Svoboda - Jebavý, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Hruška, Beránek, Tomica - Sup, Rataj, Micka - Červenka, Klepiš, Vondrka - Borovanský, Holec, Doležal

Ostatní zápasy 32. kola