Slávik a Erat litují ztracených bodů, Altrichter slavil

Aktuální zprávy
ÚT 11. 11. 2003
Z n o j m o - Poprvé se představil v celém zápase domácímu publiku brankář <b>Robert Slávik</b>. Do 53. minuty držel čisté konto. Nešťastný vyrovnávací gól komentuje: „Zlínský útočník mi nastřelil puk do betonu, a ten chvíli ležel přede mnou. V ten moment mu náš bek padl na záda a tím mi puk vlastně i s betonem vrazil do brány. Myslím si, že ten gól asi platit měl.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku I vítězný zlínský gól byl z kategorie smolných, když padl sedmnáct vteřin před koncem prodloužení a opět mězi Slávikovy betony. „Škoda, že ho ten bek neuhlídal, potáhl si to tam ze strany a hodil mi to nad hokejkou mezi nohy. Tím jsme ztratili dva body. Každá porážka bolí,“ lituje ztráty bodů znojemský gólman.
Výkon brankáře trenér Milan Skrbek pochválil, ale měl výhrady k obdrženým gólům: „Slávik chytal celý zápas dobře, jenže dostal dva stejný góly, takový který by dostat neměl.“

Už v utkání před reprezentační přestávkou došlo k přeskupení útočných řad. Ze třetí formace se do první posunul Roman Erat. „V první lajně se mi hraje moc dobře. Kluci o sobě ví, já jsem tam spíš na bránění,“ chválí si spolupráci s nejlepšími útočníky týmu, Pucherem a Uramem. Proč se nepodařilo proměnit mnoho dobrých akcí, zdůvodňuje: „Zlín hraje výbornou obranu, bohužel jsme se nedokázali prosadit. Měli jsme tam dvě tři šance, kdy jsme nedokázali dát do prázdné brány, a to dnes rozhodlo. Kdybychom dali na dva nebo tři nula, tak už si myslím, nebylo co řešit. Je škoda, když jsme měli tolik šancí, že jsme pak dostali takový blbý gól, kdy to tam útočník dotlačil.“

Překvapivě se do branky Medvědů postavil Martin Altrichter. Vzhledem k tomu, že Murín nebyl zrovna stoprocentně zdráv, dostal příležitost ukázat se proti svému bývalému týmu. Vítězství si samozřejmě pochvaloval a rozdával úsměvy na všechny strany. Po zápase předvedl své tradiční přemety a s několika úklonami se rozloučil s fanoušky obou týmů. Své pocity vyjádřil stručně: „Nadšení, radost. Myslím, že to dneska viděl každej, jak jsem se z vítězství radoval. Fakt jsem měl strašnou radost.“ Svůj dobrý výkon přičítá spíš štěstí: „Měl jsem dneska štěstíčko, protože jsem měl parkrát prázdnou kasu a oni mi to tam nehodili. Ale ten jejich gól byl taky trochu šťastnej, třikrát doráželi a pak to tam dolezlo.“ Ve znalosti znojemských útočníků a schopnosti přečíst jejich finty neviděl nijakou výhodu: „Oni zas znají mě.“