Sparta nás dobře rozebrala

Aktuální zprávy
PÁ 27. 2. 2004
Z n o j m o - Poslední zápas základní části nabídl srovnání výkonu týmů bojujících o třetí místo v tabulce. Zatímco Sparta předvedla pozorný kolektivní výkon, který jistil v brance bezchybný Bříza, Orli působili spíš mdlým, místy až zmateným dojmem. Nebylo to tím, že by snad znojemští hráči nedali do zápasu všechno, ale hlavně tím, že Sparta nedopustila, aby si Orli mohli v zápase dělat, co by chtěli. „Dnes se nám zápas nevydařil, hráli jsme špatně a Sparta nás dobře rozebrala. Škoda těch pár příležitostí, co jsme měli, že to tam nespadlo. Sparta hrála dobře v obraně a Bříza byl skvělý,“ komentuje nepovedený zápas <b>Marek Uram</b>.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Hru nejproduktivnějšímu znojemskému hráči znepříjemňovala nejen důsledná sparťanská obrana, ale hlavně neustálý těsný „osobní“ dozor. Je připraven na to, že hra o titul bude daleko tvrdší, než na co byl zvyklý do teď: „Tvrdá hra nám nikomu nevadí. Když dostanu ránu tělem, tak je to jen moje chyba, když na to nejsem připraven.“ Vadí mu ale drobné, málokdy pískané fauly hokejkou: „Je mi jasné, že je to hokej a ne basketbal, ale hokejka je v našem sportu proto, aby se s ní střílely góly a ne aby jste ji měli pořád kolem těla.“ Přesto je se svým osudem smířen: „V play-off se pravděpodobně tak jako dneska ty drobné fauly asi nebudou pískat. Ale pokud mě někdo během jednoho útoku třikrát háčkuje, tak to už se opravdu nedá.“

Orli narazí ve čtvrtfinále po dvou letech opět na Slavii. Připomínku na dobře rozehranou sérii a následné zklamání bere jako možné nabuzení týmu do dalších bojů. „Zápasy se Slavií už jsou tak dávno, že nemá cenu se k nim vracet. Možná nám to připomene to, že jsme ani jeden rok nepostoupili do dalších bojů. Je to pro nás jen daleko větší motivace. Je úplně jedno, jestli je to Slavia, nebo to mohly být Vítkovice, postoupit chceme tak i tak,“ je přesvědčen nejlepší znojemský střelec.

Úplně jinak se hodnotil zápas Petru Břízovi, který si uchoval v zápase čisté konto. „K dnešnímu zápasu jsme přistupovali naplno a myslím si, že jsme odvedli skvělý a hlavně kompaktní výkon. Od začátku jsme hráli na vítězství a dařilo se nám držet střední pásmo, čímž jsme nepustili Orly do jejich lítavýho tlaku. Hráli jsme jednoduše ven ze třetiny, tak abychom nepropadali a tomu jsme všechno podřídili. Z dnešního výkonu mám opravdu obrovskou radost.“ Na Spartě bylo vidět, že se chtěla poprat o druhé místo v tabulce. Svým skvělým výkonem jí k tomu dopomohl, ale zásluhu na shut-outu přičítá hlavně svým spoluhráčům. „Důležité bylo, že nezůstávaly přede mnou puky na dorážky, beci dokázali přede mnou všechno dobře rozebrat, abych měl čas si to přečíst. Naše výhoda byla, že jsme měli několik šancí a hlavně jsme je dokázali využít. Dnes Znojmo nemělo takový tlak, jaký tady většinou zažíváme,“ pochvaluje si zkušený brankář a dodává: „Dneska to byl opravdu play-offový výkon, tak by to mělo vypadat. Určitě nám pomohlo taky to, že nám Znojmo nedalo gól, pak by zápas mohl vypadat trochu jinak.“

Nezbývá, než popřát oběma týmům hodně štěstí ve vyřazovacích bojích, které začnou pro oba týmy ve středu 3. března a doufat, že na stranu Orlů se po třech neúspěšných startech v play-off konečně přikloní trochu štěstí a znojemský fanoušek bude mít možnost v Hostan aréně shlédnout semifinále české extraligy.