Sponzoři se dohodli, nový klub se chystá na první ligu

Aktuální zprávy
PÁ 3. 4. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemský hokej se vrací do první ligy. Dva dny poté, co Jaroslav Vlasák oznámil prodej extraligových práv, se uskutečnila tisková konference na znojemské radnici, kde zástupci města, sponzorů a vedení klubu nastínili nejbližší budoucnost. Byla utvořena nová společnost i nové vedení klubu, které bude suverénní a nebude podléhat brněnské Kometě, s níž bude probíhat spolupráce po sportovní stránce, tedy v rámci hráčského kádru. Práva na první hokejovou ligu bude vlastnit Jaroslav Vlasák, aby s ní ani Znojmo, ani Brno nemohlo manipulovat. Znojemští orli nezmizí, nové vedení chce navázat na dosavadní image klubu.

Po sérii vzájemných jednání tento týden spatřily světlo světa dvě zprávy bezprostředně se týkající znojemského hokeje a jeho dalšího fungování v jihomoravském městě. Ve středu oznámil majitel brněnské Komety Libor Zábranský po dohodě s Jaroslavem Vlasákem převod extraligových práv a související převod práv na první ligu do Znojma.

V pátek dopoledne pak na znojemské radnici proběhla tisková konference, na níž byl představen nový model fungování hokejového klubu. Ten bude v nadcházející sezóně 2009/2010 působit v první hokejové lize. Majitelem práv na první ligu zůstává alespoň pro nejbližší období Jaroslav Vlasák. „Dohodli jsme se, že práva pro první ligu budu vlastnit já. Znojemskému hokeji je dám k dispozici, tak aby mohl v této soutěži figurovat,“ řekl. Jak poznamenal manažer Roman Kaňkovský, jde o dočasné řešení, nově vznikající klub chce nejdříve stabilizovat a po dvou letech převést prvoligová práva.

Roční rozpočet pro příští sezónu se blíží částce osmnácti milionů korun a o jeho naplnění se postará skupina místních sponzorů, kteří klub podporovali také v nejvyšší soutěži. Jednání však nebyla jednoduchá a k definitivní dohodě došlo až v tomto kalendářním týdnu. Finančně bude znojemský hokej i nadále podporovat také město Znojmo, příspěvek z městské kasy by podle starosty Petra Nezvedy měl být šestimilionový. „Budu navrhovat polovinu částky, kterou město dávalo na extraligu. Nyní to tedy budou zhruba čtyři miliony korun, plus klasická náhrada za náklady na ledovou plochu.“ Příspěvek nyní ještě musí schválit zastupitelstvo.

Jak dále prozradil Roman Kaňkovský, fanoušci Znojemských orlů se nemusí bát, že by klub opustil svoji tradiční image. „Nový název bude vycházet z toho tradičního. Přijdou drobné změny, ale o orlí křídla se budeme opírat i nadále,“ upřesnil.

Otázky ohledně konkrétní podoby hráčského kádru a realizačního týmu pak přijdou na řadu v následujících dnech. Příležitost budou dostávat znojemští odchovanci, ať už půjde o hráče juniorského týmu nebo ty, kteří v minulosti odešli hrát hokej jinam. Dá se očekávat také setrvání několika hráčů z původního kádru Orlů, který letos bojoval v nejvyšší soutěži.