Spraví si Orli chuť se slovinskou Lublaní?

ČT 27. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Po neúspěšném zápase ve Vídni, kde Orli inkasovali devět branek, se na znojemský zimní stadion chystá Lublaň. V posledním vzájemném duelu byla úspěšnější Olimpija, konečné skóre 4:1 zajistilo, že se Orli vraceli z horké slovinské půdy s prázdnou. Spraví si Jihomoravané chuť proti celku, který momentálně drží třetí místo v tabulce? Páteční zápas šestnáctého kola začíná ve Znojmě netradičně již v 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

HDD Tilia Olimpija Ljubljana je mužstvo z hlavního města Slovinska. Lublaň má na svém kontě třináct titulů bývalé Jugoslávie. Prosadit se dokázala již ve své první sezóně v EBEL, kdy si hned zahrála ve finále, na svoji úspěšnou premiéru na mezinárodní scéně však v dalších ročnících nenavázala.

Klub se pod vedením bývalého finského reprezentanta Hannu Järvenpää pokusí ukázat domácímu celku svoji sílu. Lublaň se může spolehnout na velkou oporu a nejproduktivnějšího hráče týmu Johna Hughese (4 + 15), který se v zelenočerných barvách objevuje teprve prvním rokem. Další z hráčů, jenž se může pyšnit reprezentačními zkušenostmi, je Žiga Pance (2 + 3). V brankovišti kraluje americký gólman Jean Philippe Lamoureux, momentálně statisticky třetí nejúspěšnější maskovaný muž ligy. Z českých jmen se na soupisce Slovinců objevuje pouze útočník Petr Šachl (2 + 5), který dříve obhajoval barvy Liberce.

Poslední zápas pro Lublaň nedopadl přímo dle slovinských představ. Linz ukázal větší houževnatost a vybojoval si těsné vítězství 3:2. Přesto má Olimpija na svém kontě dvacet bodů, s nimiž obsazuje třetí příčku v tabulce, na druhý Klangenfurt ztrácí pouhý jeden bod.

Z kabiny Orlů

⇒  Vladimír Říha

Orli se prozatím ocitají s třinácti body na sedmém místě ligové tabulky, na paty jim ale šlape rakouský Graz. V dosavadním průběhu sezóny se Znojmu podařilo dosáhnout několika vysokých vítězství v řadě, ale okusilo i hořkou chuť neúspěchu.

Pod vedením nové trenérské dvojice Orli zažili druhou prohru v řadě. Znojemský klub se ve Vídni příliš nepředvedl a do Česka se vracel s velmi nevyrovnaným výsledkem 9:2. V bráně Jihomoravanů se vystřídali Filip Landsman a Ondřej Kacetl, ale ani výměna brankářů k úspěšnému ukončení zápasu nevedla. Vyšší úspěšností se může pyšnit Landsman (91,48 %). V duelu s Vídní se dokázal v první třetině prosadit Petr Kanko (3 + 7), ke konci zápasu si ještě přesný zásah připsal Vladimír Říha (3 + 2).

Do utkání s Lublaní by již měli zasáhnout uzdravení Lubomír Vosátko a Jan Lattner. O pozici jedničky ve znojemské bráně zatím není pevně rozhodnuto.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Roland Altersberger, Ladislav Smetana
Čároví: Gerald Podlesnik, Martin Smeibidlo (všichni AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman (34. Kacetl) - Stehlík, Škadra, Štach, Hájek, Bořuta, Pláněk, Haman - Podešva, Šeda, Kanko - Havlík, Pucher, Říha - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Staněk, Beroun, Trojan.

HDD Tilia Olimpija Ljubljana: Lamoureux – Cole, Cvetek, Hotham, Groznik, Vedlin, Fraser, Smirnov - Šachl, Hočevar, Music, Taylor, Ograjenšek, Pance Ž., Mustonen, Ropret, Pance E., Goličič, Hughes, Sefič, Verlič.

Další zápasy 16. kola

EC Rekord-Fenster VCV - EC Red Bull Salzburg