Starší žáci uzavřeli ročník 2013/2014

Žákovský hokej
PO 7. 4. 2014
Starší žáci znojemského hokejového klubu si mohou na chvíli odpočinout od hokejových povinností. Základní část i nadstavbu letošní sezony mají za sebou a konečnou pátou příčkou završili své celoroční snažení.

Sezona 2013/2014 pro starší žáky přinesla řadu dalších zkušeností z velkého hokeje. Povolená hra do těla je ve starších žácích novou změnou a kluci se s ní poprali každý po svém. Ze základní části Jihomoravského kraje se podařilo postoupit do skupiny nadstavbové Zlínského kraje. V této skupině byla Kroměříž, Valašské Meziříčí, Uherské Hradiště, Zlín, Kometa Brno, Technika Brno a Břeclav. Tvrdé bitvy, pěkná hokejová utkání, ale i těžké chvíle v těchto zápasech nakonec přinesly celkové 5. místo. S odstupem času se dá říci, že je to velmi pěkné umístění letošní sezony z celé Jižní Moravy a Zlínského kraje. Navíc se starší žáci potýkali s marodkou a celkově s malým počtem hráčů. Za zmínku stojí účast starších borců ročníku 2000 na výběrových turnajích reprezentace. Dá se říct, že třem borcům se podařilo prosadit na těchto velmi odborně dohlížených, turnajích, a počítá se s nimi do budoucna jako se základem reprezentace do 16 let. Sezona právě skončila a starší žáci se sejdou po měsíční pauze na srazu suché přípravy, která začne v květnu. Děkujeme klukům za vzorný přístup k povinnostem v celé sezoně a přejeme hodně zdraví do sezon dalších.

Starší žáci se na závěr sezony zúčastnili turnaje "Memoriál Slávy Lukeše" pro žáky 8. tříd na ledě HC Lužnice v Soběslavi. Velmi pěkný dvoudenní turnaj na břehu řeky Lužnice přinesl velmi kvalitní utkání za účasti týmů jako jsou Hradec Králové, Písek, Benešov, Český Krumlov a další. Celkově šest odehraných zápasů přineslo dvě vítězství, jednu remízu a tři prohry. V přímém souboji s Poličkou o třetí místo se hrálo v rychlém tempu se šancemi na obou stranách. Důrazné souboje a tvrdé, čisté zákroky našich Orlů nepochopil rozhodčí a ve hře v oslabení jsme tak inkasovali dva góly, které rozhodly o prohře 1:2. I přesto jsou bramborové medaile odměnou pro naše Orlíky a pěknou tečkou za těžkou sezonou 2013/2014.

(hodnotí Martin Šána, vedoucí oddílu starších žáků)