Stý gól Urama, Pardavý dva zásahy, Toman opět na ledě

Aktuální zprávy
NE 7. 12. 2003
Z n o j m o - Rozhodující v zápase byla oslabení, která se Slavii vůbec nevyvedla. Z pěti oslabení čtyři nedokázala ubránit. Již od začátku zápasu měli Orli více chuti po vítězství. Úřadující mistr se sice dostal do dvoubrankového vedení po dobré kombinaci Martince s Kropáčem a Beránka s Hruškou, ale to ještě nic neznamenalo. Do druhé třetiny vlétli Orli hladoví a dychtiví po vítězství. Během necelých dvou minut srovnali skóre a v další minutě vstřelil svůj stý extraligový gól <b>Marek Uram</b>. „Jsem hrozně rád, že mi to tam dneska padlo, protože v poslední době jsem nebyl schopný se trefit,“ zářil po zápase nejlepší kanonýr Znojemských orlů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Na jubilejní branku Uramovi nahrával Ján Pardavý, který se do první pětky posunul už v předchozím zápase v Pardubicích. Mezi „svými“ se mu líbí, což dokládá slovy: „Opravdu si myslím, že dvojice Pucher – Uram je elitní útok, patří opravdu mezi špičku ligy. Je úplně jedno, kdo s nimi hraje, vždycky je vidět, že ten hráč se obrovsky zlepší v pohybu, dostává se do šancí. Je to taky tím, že jakýkoli hráč s nimi dostane daleko víc času na ledě a tím i to sebevědomí vzrůstá.“

Již v předcházejícím zápase odváděl svoji práci. Nejen, že byl podporou útoku, ale zastával i obranné funkce. „Problémem ve znojemském týmu je to, že trenéři vždycky dávají k těm dvěma někoho, kdo by jim kryl záda, aby mohli útočit. Před zápasem jsme si všichni tři řekli, že ten poslední zkrátka bude bránit a myslím si, že i já jsem si dost svých obranných povinností splnil. Pokud by to takhle fungovalo dál, tak jsem přesvědčen o tom, že i ostatní lajny by mohly být podobně složené. A kdybychom hráli jako dnes, tak jako druhou třetinu, tak to určitě bude fungovat,“ svěřuje se Pardavý. V utkání proti Slavii vstřelil dva důležité góly. Vyrovnávací a pátý, již do branky střídajícího Málka. „Já jsem měl dneska kupu štěstí a jsem za to moc rád,“ končí své hodnocení.

Po dlouhé rekonvalescenci se poprvé v sezóně na domácím ledě objevil i obránce Milan Toman. Na jednu třetinu vyjel i v Duhové aréně v Pardubicích.“První třetinu jsem tam měl vlastně na rozehrání. Ještě zatím nemůžu hrát naplno, nevím, jak to bude vypadat, radši se o tom ani nechcu bavit. Měl jsem vlastně hrát až po přestávce. Po týdnu na ledě to vypadalo celkem slušně, tak proč si nezahrát. Ve čtvrtek po tréninku za mnou přišel pan Skrbek a zeptal se mě, jestli to nechcu zkusit, tak jsem řekl proč ne,“ hodnotí svůj zdravotní stav a chuť do hry řízný bek. Žádné problémy zatím necítí a možný úbytek fyzických sil si taky nepřipouští. „O tom, jestli mám nějaký mezery ve fyzičce, nevím. Kolikrát je člověk v plné síle a taky mu několik zápasů nesedne. Nemyslím na to a jsem rád, že po tak dlouhý době hraju. Nechci se na nic vymlouvat, neřeším to,“ stroze konstatuje. Současně je rád, že jeho příchodem jeho stabilní spoluhráč Jan Snopek pookřál: „Doufám, že nám to oběma pomůže.“