Super zápas! Teď ho ale musíme hodit za hlavu, míní Svoboda

Rozhovory
ČT 2. 1. 2020
Velký podíl na středeční drtivé výhře nad Linzem měla první formace ve složení Luciani – McRae – Svoboda, která se postarala hned o pět branek. Jak utkání viděl poslední jmenovaný?

Po prohře s Vídní přišla drtivá výhra nad Linzem. Jak jste to utkání viděl ze svého pohledu?
Pro nás to jsou hrozně důležité body, protože Linz je s námi v tabulce v kontaktu. Byl to psychicky náročný zápas. Ta prohra s Vídní před skoro vyprodaným stadionem nás mrzela, ale tím, jak jdou ty zápasy rychle po sobě, jsme ji museli hodit za hlavu. Nebyl čas nad tím přemýšlet. To dnešní utkání se nám abnormálně povedlo a dokázali jsme si, že patříme do té pětky.

V první třetině dva góly, ve druhé žádný a ve třetí hned sedm. Co se změnilo před tou závěrečnou částí?
Linz to musel otevřít. Chtěli tu bodovat, takže s tím chtěli ještě něco udělat. Na obranu trochu rezignovali a my začali hrát uvolněně. Pro nás to byl super zápas.

Vaší formaci se zápas vydařil. Dali jste pět branek...
Podařilo se nám to. Měli jsme pohyb od prvního střídání. Byla tam vidět i ta jednoduchost, která proti Vídni scházela. Teď jedeme do Fehérváru a musíme zase bodovat. Dnes si tu výhru užijeme, ale zítra ji hodíme za hlavu a jedeme nanovo.

Do branky se dneska postavil Dominik Groh. Týmu hodně pomohl, že?
Jo, jsem rád, že se mu to povedlo. Chytal výborně. Pro celou organizaci je dobře, že se může spolehnout na dva kvalitní gólmany, kteří dokážou tým podržet.

Od 26. prosince do 7. ledna hrajete obden. Jak je to náročné?
Jednoduché to není. Navíc je nás relativně málo, hrajeme pouze na tři pětky. Možná to bylo vidět proti té Vídni. Jsem rád, že jsme to teď odčinili.