Svoboda: „Co jsme si mohli víc přát k Vánocům, než tři body se Slavií!“

Aktuální zprávy
NE 23. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - V předvánoční atmosféře, podpořené zlevněným vstupným, našlo cestu na znojemský zimák nebývalé množství diváků. A asi nikdo z nich nelitoval. Ve Znojmě se hrál skvělý hokej. Přestože oba týmy šly do zápasu doslova po hlavě a bylo k vidění mnoho tvrdých soubojů, vylučovalo se minimálně, což přispělo k plynulosti hry i k její atraktivnosti. Krom stabilně výborného Trvaje v bráně se zaskvěl dvěma góly a asistencí <b>Jaroslav Svoboda</b>, jehož výkon poslední dobou roste zápas od zápasu.

„Po zranění jsem měl delší pauzu, tak jsem na sobě zapracoval, hlavně, co se týče kondice, později jsem přidal i na ledě. Ukázalo se, že je to dobře a jsem za to rád,“ prozrazuje příčinu svého zlepšení Svoboda. Současně je spokojen, že to celému mančaftu šlape a svůj osobní podíl na zisku bodů bagatelizuje: „Individuálně to neberu, hrajeme jako tým a pro tým je důležitější, že máme tři body.“

Statný útočník v hodnocení pokračoval dál: „Musím pochválit nejen kluky z útoku, ale taky Trvku, který zase chytal skvěle. Co jsme si mohli víc přát k Vánocům, než tři body se Slavií!“ A má co chválit. Z posledních pěti utkání získali Orli čtrnáct bodů a nastartovali tak šanci posunout se do „klidných“ míst v extraligové tabulce. „Jdeme zápas od zápasu, na žádné série se nedíváme. Když budeme hrát každý zápas dobře, tak se nějaká série dostaví,“ podotýká Svoboda.

⇒ Na Svobodovi je vidět, že si zápas užil
Na předchozí zápas se Slavií, ve kterém dostali Orli nakládačku v Sazka aréně samozřejmě nezapomněl a o to víc jej tohle vítězství těší: „Dostali jsme u nich 7:0, to jim asi zvedlo sebevědomí. My jsme se zahojili zase teď u nás. Ale Slavia je skvělý soupeř, i když byla trochu oslabená, ale pořád je to výborný soupeř.“

Poprvé se letos v tomto utkání trefil do sítě soupeře Pavel Mojžíš. Moc toho v tomto ročníku zatím neodehrál díky zranění v úvodu soutěže. Dnes mu ideálně „nabil“ na vyrovnávací branku Svoboda. „Jarda mi to krásně dal, já jsem zavřel oči, bouchnul do toho a spadlo to tam. Trefa to snad byla pěkná. Byl to sice můj první letošní gól, ale nebyl to první ve Znojmě, takže platit do kasičky nebudu.“ Mojžís si rovněž pochvaloval vítězství v předvečer Štědrého dne: „Byl to ale krásný vánoční dárek, nejen ten gól, ale hlavně to vítězství.“

Pochvalami hýřil po utkání rovněž trenér znojemského týmu Václav Sýkora, přestože si neodpustil vzpomínku na nepovedené utkání v Praze: „Vzpomněli jsme si na ten předchozí zápas a chtěli jsme nedobrý dojem odčinit. Mužstvo příkladně bojovalo a doufám, že jsme dnešním výkonem diváky potěšili. Touhle cestou bych chtěl také fanouškům popřát hezké Vánoce. Přál bych si, abychom v podobném duchu pokračovali a naší hrou je těšili i dál. Mužstvu chci poděkovat a smekám klobouk za dnešní výkon,“