Teemu Lassila: Moje play-off začalo hned, jak jsem přišel

Rozhovory
PO 25. 3. 2019
Když v říjnu do Znojma přišel, nacházeli se Orli na posledním místě dvanáctičlenné tabulky. Bývalý mistr světa s finskou reprezentací Teemu Lassila tak neměl lehkou úlohu, dokázal ale spolu s brankářským kolegou Tomášem Halászem dotáhnout tým do play-off.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak těžký byl poslední zápas ve Vídni? Pochytal jste spoustu jasných šancí soupeře, navíc domácí měli většinu duelu navrch.
Byl to hodně, hodně těžký zápas. Hráli jsme proti opravdu skvělému mužstvu. Jakmile dali druhý gól, viděli jste, že hráli chytře. Nedali nám prakticky žádnou šanci na snížení. Když jsme pak zkusili více útočit a trochu otevřít hru, to jim zase přineslo nebezpečné protiútoky.

Byl rozhodujícím momentem série čtvrtý duel ve Znojmě a obrat Capitals z 0:2 na 4:2 v závěrečné třetině?
Ano, určitě. Tam nás nachytali. Ale víte co… tohle umí právě ty nejlepší celky. Ukázali svou mentální sílu, že na to mají. Jsem přesvědčený o tom, že budou hrát finále.

“Každý bod byl důležitý, nesměli jsme dělat chyby. Nebyla to lehká sezóna...“

Teemu Lassila (brankář Orlů Znojmo)

Když jste do Znojma v říjnu přišel, tým byl poslední. Postupně ale stoupal tabulkou, nakonec se dostal do play-off a potrápil Vídeň. Není z tohoto pohledu konečný výsledek úspěch?
Hned po zápase měl trenér Fryčer proslov k nám, kde rekapituloval sezónu a zmiňoval, čím vším jsme si prošli. Svým způsobem je to obrovský úspěch, dostat se z posledního místa do čtvrtfinále. Nestává se to často. Je škoda, že jsme v play-off postrádali pár hráčů. Hrát čtvrtfinále na 15 lidí není ideální. Myslím, že kdyby někteří kluci mohli nastoupit, měla by to Vídeň ještě mnohem těžší.

Jak jste se cítil vy? EBEL je pro gólmana složitá, navíc se od vás čekalo, že tým zvednete a budete držet.
Osobně jsem se cítil tak, že moje play-off začalo hned, když jsem přišel. Pořád jsme doháněli ztrátu, každý bod byl důležitý, nesměli jsme dělat chyby. No, nebyla to lehká sezóna… prakticky jsme nehráli žádný jednoduchý zápas, v každém bojovali o výsledek. A proto si myslím, že čtvrtfinále je asi to, na co jsme reálně měli. A považoval bych ho v tomhle ročníku za úspěch.

Máte za sebou titul mistra světa, spoustu zkušeností z různých zemí. Až se na sezónu podíváte za pár let, jak ji budete vnímat?
Určitě si nemám nač stěžovat, co se klubu a organizace týká, všichni se chovají maximálně profesionálně. Málo chybělo k tomu, abychom dosáhli něčeho velkého. Díval jsem se, že loni se klub taky část sezóny potácel ve spodní polovině tabulky. Možná klukům chyběla trochu sebedůvěra.

A jak vidí Teemu Lassila svou budoucnost?
Ve Finsku mám dvě dcery, takže teď se hlavně těším domů a nějaký ten týden se asi na mobil ani nepodívám. Ale pak se uvidí. Znojmo pro mě bylo krásné angažmá a EBEL je kvalitní, zajímavá soutěž. Uvidím, co budoucnost přinese.