Tesařík se těšil na pana Dopitu

Rozhovory
PÁ 18. 5. 2007
Z n o j m o - Znojemští orli přivítali začátkem týdne v kabině další známou tvář. Je jí tvořivý a technický obránce <b>Radim Tesařík</b>. Třiatřicetiletý vsetínský odchovanec pokračuje v putování po moravských klubech. Po dvouletém angažmá v Třinci cestoval napříč Moravou a zakotvil ve Znojmě. V současné době se sice ještě zotavuje po operaci ramene, ale do tréninkového procesu se již zapojil.

V české extralize jste působil pouze v moravských klubech. Nyní jste ve Znojmě. To chcete být pořád blízko domova?
Abych pravdu řekl, tak jsem nabídky dostával vždycky jen z Moravy. Nevím, jestli už jsem tím tak pověstný, že mi odjinud nabídky nedávají. Letos to bylo stejné. Měl jsem dvě nebo tři nabídky a všechny zase z Moravy.

Proč jste si vybral právě Znojmo?
Hrálo tam roli víc faktorů. Jednání s prezidentem klubu a taky to, že se znám s Jirkou Dopitou, se kterým jsme si dost telefonovali a on mi povykládal co a jak, jak to tady chodí. Znojmo jsem zvolil hned okamžitě jako první.

Těšil jste se, že budete znovu hrát s panem Dopitou?
Určitě, na to jsem se těšil nejvíc.

Ve znojemské kabině je nyní docela dost hráčů, kteří prošli vsetínským klubem. Dala by se z toho poskládat celá pětka i s gólmanem (Dopita, Selingr, Demel - Tesařík, Štach – Kameš).
No, vlastně jo. To se asi tak sešlo, je to spíš náhoda.

Máte čtyři mistrovské tituly – tři se Vsetínem, jeden ze Zlínem a jeden titul z ruské superligy z Jaroslavli. Který byl pro vás nejhezčí?
Myslím si, že asi ten poslední se Vsetínem. Byla to moje nejlepší sezóna, co jsem odehrál. Dokonce jsem byl i nominovaný na mistrovství světa, kam jsem ale kvůli zranění nejel. Přestože už jsme byli odepisovaní a v průběhu sezóny nám dokonce zavřeli pana Zubíka a několik měsíců nám vůbec nešla žádná výplat, semkli jsme se a dá se říct, že jsme to hráli jen pro radost. Ta sezóna mi opravdu sedla.

A co titul v ruské Jaroslavli?
Přišel jsem v půlce sezóny, hrozně rychle to uteklo. Za tři měsíce jsme odehráli devětadvacet zápasů a z toho snad jen dvakrát prohráli, takže už to tam každý čekal. Ten mančaft byl hrozně našlapaný. S titulem se počítalo. Byla to pro mě dobrá zkušenost.

Poslední dvě sezóny jste hrál v Třinci. Letos jste si v play off poranil rameno a musel jste jít na operaci. Už je to v pořádku?
Ještě to není stoprocentní. Podobné zranění se léčí tři až čtyři měsíce. Já mám zatím za sebou devět týdnů. Už to nebolí. Na sezónu by to mělo být stoprocentní. Udělám pro to všechno.

Třinec stejně jako Znojmo postoupil na poslední chvíli do předkola play off, kde uspěl proti Karlovým Varům. Jak se to podařilo?
V průběhu sezóny přišel vynikající gólman Roman Čechmánek. To nás obrovsky zvedlo. On předtím chytal ve Varech, odkud ho vyhodili, tak se proti nim chtěl vytáhnout. My jsme se postupně k němu přidali a navíc jsme měli psychickou výhodu v tom, že jsme je pokaždé v sezóně porazili.

Proč jste nezůstal i dál v Třinci?
Jednali jsme, ale ze Znojma byl takový zájem, že jsem se rozhodl jít sem.

Kde se vám nejlíp hrálo?
Když jsem byl ve Vsetíně. Tam byla nejlepší atmosféra. Pořád bylo plno a i když se prohrávalo a diváci viděli, že se bojuje, pořád fandili.

ZDE si můžete přečíst profil Radima Tesaříka.