Těším se na tvrdší a kvalitnější zápasy. Bude to velká výzva, říká Bartko

Rozhovory
PÁ 7. 5. 2021
Čtyřiadvacetiletý Jan Bartko si během své kariéry zahrál ve Švýcarsku, nejvyšších tuzemských soutěžích i v CHL a mládežnických reprezentačních výběrech. Loni byl se třiatřiceti body nejproduktivnějším obráncem Vsetína. Nyní přichází do Znojma, kde chce na dobré výkony navázat.

V sezóně 2019/20 jste nastupoval za švýcarský tým Ticino Rockets. Jak se těšíte na své druhé angažmá mimo české ligy?
Ve Švýcarsku jsem byl v podstatě jediný Čech v lize. V týmu byli jen dva cizinci, zbylí kluci byli ze Švýcarska. Tady je naopak česká kabina, takže je to trošku jiné. Tím, že je ICEHL zahraniční liga, předpokládám, že zápasy budou tvrdší, rychlejší, kvalitnější a sledovanější než například v CHANCE lize. Sice s ICEHL ještě nemám žádné zkušenosti, ale už teď se na zápasy těším, bude to velká výzva.

V uplynulé sezóně jste byl nejproduktivnějším obráncem Vsetína. Chtěl byste na to navázat i ve Znojmě?
Určitě. Ta sezóna může být samozřejmě jakákoliv, ale chtěl bych být minimálně tak produktivní jako ve Vsetíně.

Společně s vámi přišel ze Vsetína i Sebastian Gorčík. Znal jste ještě jiné hráče Znojma?
Ano, spoustu kluků. Hodně z nich znám ještě z třinecké organizace. Se Sebou Gorčíkem jsem strávil poslední léto, další kluky minimálně podle jmen taky znám.

Jak dobře znáte Znojmo?
Máme tady rodinného známého, takže už jsem tu párkrát byl. Přítelkyně tu má taky rodinu. Moc nachozené ještě ale město nemám, zatím jsem se byl podívat jen na rotundu a hrad. Časem to ale určitě doženu.

Na které soupeře se těšíte?
Na italské týmy nebo třeba Salzburg, o kterém vím, že má skvělou akademii.

Foto: hc-vsetin.cz