Těsně před začátkem sezóny posilují Orli defenzívu o Tomáše Kloučka

Aktuální zprávy
ST 10. 9. 2014
Pouhý den před startem nového ročníku EBEL hlásí Orli Znojmo posilu do obranných řad. Na zatím měsíční zkoušku přichází na jih Moravy Tomáš Klouček, zkušený 34letý obránce se zkušenostmi z NHL i KHL. Naposledy působil v Košicích, kde v loňské sezóně získal extraligový titul.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Odchovanec pražské Slavie patří mezi hokejové cestovatele. Ještě v juniorském věku odešel na konci 90. let do zámoří, kde oblékal dres několika týmů v mládežnických soutěžích a v AHL. Kromě toho se představil také v nejslavnější hokejové lize světa NHL, kde v barvách New York Rangers, Nashvillu a Atlanty sehrál celkem 141 zápasů. Ve výlukové sezóně 2004/05 oblékl dres Slavie, Třince a Liberce, po dvou dalších sezónách v zámoří se následně vrátil do české ligy a hrál za Zlín.

Tři ročníky v období let 2008 – 2011 strávil v KHL v dresu kazašského týmu Barys Astana. Následně přestoupil do nového projektu vznikajícího týmu KHL v Popradě, tam ale sehrál jen dvacet střetnutí a přesunul se do Třince. Po sezóně a půl v české extralize přestoupil v létě 2013 do slovenských Košic, kde dopomohl k zisku mistrovského titulu. Na Slovensku začal i ročník 2014/15, odehrál několik přípravných duelů i zápasů Ligy mistrů, v průběhu září ale přichází na zkoušku do Znojma.

"I vzhledem k marodce, která postihla náš tým během přípravného období, jsme se rozhodli přistoupit k tomuto kroku a posílit o zkušeného obránce. Tomáš je vysoký a důrazný bek se zámořskými zkušenostmi, věříme, že bude pro tým přínosem," poznamenal Rostislav Dočekal, sportovní manažer. "Prozatím jsme se dohodli na měsíční výpomoci. Děláme vše pro to, abychom Tomášovi administrativně vyřídili start již v pátečním utkání proti Vídni. Toužíme po dobrém vstupu do sezóny."

» Tomáš Klouček na Eurohockey.com