Orli Znojmo Orli Znojmo

Těžší utkání nás teprve čekají. Soupeři budou svižnější a nebezpečnější, věští trenér Žůrek

Těžší utkání nás teprve čekají. Soupeři budou svižnější a nebezpečnější, věští trenér Žůrek

Příprava jde do finále. Už jen deset dní zbývá do premiéry znojemských hokejistů v prestižní Lize mistrů. Jak se tým připravuje? Na tyto otázky odpoví v rozhovoru asistent trenéra Jiří Žůrek.

Jak hodnotíte utkání se Zlínem?
Jsme rádi, že jsme vyhráli, a také že jsme neobdrželi žádnou branku. Začali jsme slušně, ale pak jsme si to začali trochu komplikovat. Ve druhé třetině jsme hru zjednodušili, lépe jsme forčekovali a hýbali se. Podržel nás gólman, ale i kluci v obranném pásmu se snažili. Bylo tam několik dobrých bloků. Té černé práce bylo opravdu dost. Díky tomu všemu to skončilo 2:0 pro nás.

Trenér Jiří Žůrek rozšířil v létě realizační tým Orlů

V prvním utkání jste inkasovali sedm branek. Teď v posledních dvou jen jednu...
Proti Vítkovicím jsme nehráli dobře. Nedodržovali jsme naši hru a dostávali jsme jednoduché góly. V Litvínově jsme to chtěli zjednodušit, hrát zodpovědně, kontaktně a chodit dopředu co nejrychleji. To se nám podařilo a nyní jsme na to chtěli navázat, aby to nebylo jen o tom jediném utkání. Podařilo se to, ale čekají nás další zápasy, které budou svižnější a v nebezpečnějším tempu. Musíme se držet toho, co funguje. Musíme trpělivě vyčkat na svoji šanci, pak ten gól vepředu dáme.

Jak jste spokojeni s formací Wronka – Bruijsten – Beroun, která byla zatím u většiny gólů?
Jsme rádi, že jim to tam padá. Chceme ale, aby se připojily i další pětky, a aby jim to vydrželo. Jsou odehrané jen tři zápasy. Těžší utkání na nás teprve čekají. Tam bude podstatné, aby se to potvrdilo.

Necháváte odpočívat zkušené hráče...
Chceme, aby se teď zapojili všichni do hry. Někteří odpočívají, ale měli jsme i nějaké drobné zdravotní problémy. Do pondělí by ti kluci měli být fit. Z toho důvodu se do hry dostanou všichni hráči.

Jak to vypadá s Jakubem Stehlíkem, který má berle?
Měl na tři týdny pohmožděný kotník. Bylo to s ním na delší dobu, ale brzy by se měl již zapojit do tréninku.

Ve Zlíně vás čeká poslední test před Ligou mistrů. Nastoupíte již v plné sestavě?
Ještě uvidíme, jak na tom budou hráči zdravotně. Jak říkáte, je to poslední zápas a my se budeme chtít připravit, abychom začali Ligu mistrů tak, jak chceme. Je ale ještě brzo skládat sestavu na úterní zápas.

Už vám tato utkání vypověděla něco o gólmanech?
Máme tu dva vyrovnané brankáře. Chceme, aby odchytali určitou porci zápasů, a budeme se toho držet i v dalších zápasech. Nic se nemění.

Související články

Reportáž
čt 11. 8. 2016

Orli nedovolili Zlínu jediný gól