VIDEO: Tohle je Orlí srdce! Kabina A-týmu přispěla Michalovi 55 tisíci

Charita
ČT 25. 2. 2021
I když společně poslední utkání odehráli v říjnu, kabina A-mužstva Orlů dokázala, že stále drží při sobě. Hráči i realizační tým se totiž složili na sbírku pro věrného fanouška Michala a v úterý mu v kabině předali šek na 55 tisíc korun.

Vše odstartovalo zveřejnění probíhající sbírky na měsíční Michalův pobyt v rehabilitačním ústavu. Tam by měl jet s asistentem, který se mu bude intenzivně po celý den věnovat a pomáhat mu.

„I když teď nejsme pohromadě a hodně z nás nastupuje za jiné týmy, pořád spolu udržujeme kontakt. Máme skupinu na WhatsAppu, kam tuhle sbírku poslal na konci minulého týdne myslím Dominik Tejnor," vysvětluje kapitán Orlů Radim Matuš. „Okamžitě jsme ten nápad vzali za svůj, obvolali realizační tým a začali se skládat. Jsme rádi, že aspoň touhle cestou Michalovi můžeme pomoct," dodává.

Michal patří mezi nejvěrnější fanoušky Orlů, na zimním stadionu jej můžete vídat na každém utkání, velmi často navíc své oblíbence doprovází i na venkovních utkáních. „Já si Michala pamatuju prakticky od prvního dne ve Znojmě. Jezdí s námi po celé Evropě, vždy ho na zápasech vidíme. Je to obdivuhodné a i díky tomu máme radost, že jsme sbírku udělali," říká Radim Matuš.

Velkou radost neskrývala ani Michalova maminka Hana. „Je to nádherný pocit a neskutečné překvapení. Hlavně pro Michala, který ještě cestou na stadion vůbec nevěděl, co ho čeká. Měl ohromnou radost. Jsme moc vděční celému týmu, který se k nám vždycky choval skvěle a snaží se nám pomáhat," děkuje.

„Celé se to zrodilo velice rychle a spontánně. Někdy v polovině minulého týdne jsme na Facebooku zaznamenali tuto sbírku. Po debatě s majitelem klubu panem Oherou jsme se shodli, že se Orli musí zapojit a pomoci. Všichni, kdo navštěvují naše zápasy, Michala znají. Já osobně si nepamatuji za posledních deset let jediné domácí utkání, na kterém by Michal se svojí maminkou chyběl. Proto jsme se rozhodli mu to alespoň touto formou částečně oplatit, spojili se s Michalovou maminkou s dotazem, co bychom všechno mohli udělat a jestli můžeme celou věc více medializovat, abychom zapojili co nejvíce fanoušků," vysvětluje manažer klubu Petr Veselý.

„Nezávisle na tom mi ve stejný den volal Radim Matuš se stejným nápadem, který vzešel od hráčů samotných. Výsledkem je, že za necelý týden se podařilo s přispěním všech fanoušků a kamarádů na internetu vybrat téměř 70 tisíc korun, které kabina Orlů následně doplnila o částku 55 tisíc. Ty hráči včera předali Michalovi osobně a dohromady tak tato suma umožní Michalovi celý pobyt i s asistentem absolvovat. Jsme nesmírně rádi, že i když momentálně nemůžeme fungovat, tak alespoň touto formou můžeme dělat radost a pomáhat tam, kde je to potřeba," kvituje Veselý.

I díky příspěvku od Orlů tak nyní Michal s maminkou mohou začít plánovat rehabilitační pobyt. „Měl by proběhnout někdy v průběhu léta. Díky sbírce a všem přispěvatelům, kterým moc děkujeme, už víme, že na něj budeme mít prostředky. Zbývá ještě Michalovi sehnat toho samotného asistenta. Není potřeba žádné zdravotnické vzdělání, může to být prakticky kdokoliv," dodává maminka.

Samotná sbírka pro Michala probíhá zde, kde můžete i nadále přispět. Prostředky které se vyberou, využije rodina na další nezbytné náklady spojené s péčí o Michalovo zdraví.