Tomanova premiérová trefa

Aktuální zprávy
NE 13. 10. 2002
Z n o j m o - Jedním z nejlepších hráčů zápasu proti Zlínu byl dvaadvacetiletý obránce <b>Milan Toman</b>. Nejenže vstřelil první branku a na druhou Petru Kumstátovi přihrál, ale bezchybně si plnil také své obranné úkoly, o čemž se mohli zlínští útočníci několikrát přesvědčit na vlastní kůži.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Milan Toman se své premiérové extraligové branky dočkal ve svém dvacátém zápase. Po zápase neskrýval uspokojení: "Dneska to bylo celkově dobré, lépe jsme bruslili, je dobře, že nám to tam padalo. Mám zápis ve všech kolonkách (gól, asistence, trestná lavice), takže můžu být spokojen."

Milan Toman v úvodu sezóny několikrát v sestavě chyběl, podle vlastních slov ho omezovaly zdravotní potíže. "I když jsem trénoval celou suchou přípravu v pohodě, nemohl jsem pořád hrát naplno. Teď už to snad půjde, jsem rád, že jsem zdravý, budu makat naplno, " dodal.

Znojmo nastoupilo poprvé v sezóně jen na tři útočné formace. Do hry nenastoupili kromě mladíků Mikulíka se Sklenářem také zranění Radek Haman a Karel Plášek, naopak na střídačce byl poprvé připraven Marián Cisár. Trenér Hořava jej dokonce nechal o přestávkách šlapat na rotopedu, aby byl v připraven v "provozní teplotě", ale vývoj utkání mu nakonec nedal důvod největší letní posilu Orlů poslat na led.

O změnách ve způsobu hry na tři útoky se zmínil po zápase nejlepší střelec Znojma Marek Vorel: "Letos poprvé jsme hráli na tři lajny. Je to úplně něco jiného, je to větší zápřah." Po vítězném zápase na tomto způsobu ale samozřejmě našel i kladné stránky: "Ale člověk je zase víc ve hře. I přestože teď hodně trenéři míchali se sestavou a byly trochu problémy, je dobře, že se vyhrává a že nám to vychází."