Tomáš Svoboda: Bylo to hodně emotivní. Děkuji fanouškům, že si našli cestu na hokej

Rozhovory
PO 20. 9. 2021
Zkušený útočník Tomáš Svoboda byl proti Vídni tradičně hodně vidět. Síla okamžiku u předzápasového ceremoniálu a vyvěšení dresu Miroslava Fryčera ke stropu Nevoga Arény, nejen na něj hodně dolehla. I proto si vybojovaného vítězství nesmírně cenní.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak hodnotíte první domácí zápas nového ligového ročníku?
Bylo to „těsný“ (úsměv). Pro celý tým i pro mě osobně to byl hodně emotivní večer. Díky tomu předzápasovému ceremoniálu a vyvěšení dresu Mirka Fryčera, ale i dlouhé pauze, kdy jsme soutěž nehráli, to bylo totálně specifický.

Naštěstí jsme se do ligy vrátili a jsme za to všichni rádi, i kvůli fanouškům. Bylo těžké se s tolika emocemi na začátku zápasu srovnat, byl jsem z toho dost naměkko. K tomu jsme dostali hned v prvním střídání gól. Jsem strašně moc rád, že jsme to nakonec zvládli a vyhráli.

Zápas pro vás začal dost nešťastně, když hned v první minutě šla Vídeň do vedení. Na první přestávku jste do kabin odcházeli dokonce s dvougólovou ztrátou, přestože pohybem jste nad soupeřem dominovali. Co jste si říkali v kabině, že je potřeba zlepšit, nebo změnit?
Nehráli jsme špatně, ale měli jsme tam tři výpadky, kdy jsme dostali hloupé góly. Cítili jsme, že náš výkon snese měřítko, takže jsme si říkali, že musíme zůstat u toho, co jsme si stanovili před zápasem. Věděli jsme, že Vídeň dostala v Klagenfurtu „bůra“ a celkově se jim nedaří. Chtěli jsme do toho jít po hlavě a nechat na ledě všechno. Věděli jsme, za koho dnes hrajeme. Znovu musím říct, že to bylo fakt těžké a specifické utkání.

V Bolzanu jste inkasovali pět branek, nyní doma čtyři. Obranná fáze ještě není asi úplně podle vašich představ...

Ano, devět gólů za dva zápasy je skutečně hodně. Musíme na tom zapracovat. Nemyslím si, že to hrajeme úplně špatně, ale když jdeme v utkání do vedení, tak najednou začneme hrát trochu něco jiného... Řekli jsme si k tomu pár věcí a jsem rád, že jsme to nakonec proti Vídni otočili.

Co říkáte na domácí atmosféru?
Strašně super. Jak jsem říkal, byl jsem i z fanoušků hodně naměkko. Jsem moc rád, že si lidé našli cestu a vrátili se, doufám, natrvalo k hokeji. Jsem šťastný, že speciálně na tento zápas fanoušci dorazili, protože kdyby tu byla polovina stadionu, tak by to nemělo potřebný „šmrnc“. A za to jim moc děkuji.