Toulky extraligou gradují. Před slovenským turnajem vyzvou Orli zlínské Berany

ST 22. 8. 2018
Příprava na novou sezónu běží kvapem dál a na znojemské Orly čeká v pořadí již čtvrté utkání. Jejich soupeřem budou extraligoví PSG Berani Zlín. Duel startuje v 17:30 na území Valachů.

Hokejový klub PSG Berani Zlín patří na extraligovou mapu již od roku 1980. Za tu dobu se stal dvakrát mistrem republiky, naposledy tomu tak bylo v sezóně 2013/2014. Od té doby se však Beranům nepodařilo pokořit čtvrtfinálové brány. V posledních dvou letech se nedostali ani do play-off.

Tým pod taktovkou trenéra Roberta Svobody neprošel přes léto žádnou razantní obměnou. Odchod nejproduktivnější hráče týmu Robertse Bukartse do Třince bude však pro Berany jistě citelnou ztrátou. Opačným směrem zamířil jiný Lotyš – Edgars Kulda, jenž poslední tři sezóny strávil v ruské KHL. Zlín navíc přišel i o brankářskou jedničku. Libor Kašík bude působit nově v Chabarovsku. Nahradit by jej měli Tomáš Štůrala a Jakub Sedláček.

I pro Berany bude souboj s Orly čtvrtým přípravným duelem. Minulý týden absolvovali turnaj Zubr Cup, který po výhrách nad Jihlavou a domácím Přerovem vyhráli. Nestačili pouze na slovenské Nové Zámky. Právě na stejném turnaji se Znojmo střetlo se Zlínem před rokem naposledy. Orli tehdy prohráli 2:5.

Jihomoravané zápasem ve Zlíně uzavřou kvarteto duelů s českými extraligovými soupeři. Zatímco utkání s Kometou a Hradcem Králové prohráli, nováčka z Karlových Varů porazili 3:2. Zajímavostí je, že tři ze šesti dosavadních branek vstřelilo Znojmo v oslabení.

Bodově se zatím nejvíce daří Janu Lattnerovi, jenž má na svědomí tři gólové asistence. Po dvou brankách vstřelili Petr Mrázek a Tomáš Guman. Mezi tyčemi se prostřídalo kompletní brankářské trio – Patrik Nechvátal, Tomáš Halász i junior Martin Holík.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (31. Halász) – Sedlák, Parkkonen, Stehlík, McEachen, Lattner, Tejnor, Šnajnar – McPherson, Stretch, Luciani – Hlava, Braes, Guman – Němec, Matuš, Mrázek – Beránek, Bartoš, Novák – Špaček.
J. Sedláček - Freibergs, Ferenc, Dluhoš, Nosek, Matějíček, Valenta, Matyáš Hamrlík - Ondráček, Werbik, Kulda - Puliš, Fořt, Herman - Šlahař, Popelka, Fryšara - Václavek, Karafiát, P. Sedláček.