Orli Znojmo Orli Znojmo

Trápila nás slabá koncovka, hodnotí přípravný turnaj ”20” Petr Beránek

Trápila nás slabá koncovka, hodnotí přípravný turnaj ”20” Petr Beránek

Znojmo - Nejmladší člen znojemské kabiny Petr Beránek předvádí v dresu s orlem na hrudi dobré výkony, které tak zajistily teprve devatenáctiletému útočníkovi nominaci do české reprezentace. V národním výběru hráčů do 20 let odehrál Beránek v první polovině listopadu tři utkání na přípravném turnaji ve Švédsku a rozhodně nezklamal – patřil k nejvytíženějším hráčům a podařilo se mu skórovat.

Před čtrnácti dny jste se zúčastnil turnaje čtyř zemí ve švédském Sundsvallu, jak byste tento turnaj zhodnotil?
Sehráli jsme tři zápasy a všechny tři jsme prohráli, přesto si myslím, že jsme herně nepropadli. Naším největším problémem byla slabá koncovka, dali jsme celkově jen dva góly a s tím se špatně vyhrává, to je jasné. Hlavně první zápas se Švédskem byl hodně vyrovnaný, v něm jsme měli k dobrému výsledku asi nejblíže. Nehodnotil bych turnaj špatně, jen jsme doplatili na neproměňování jasných šancí, kterých jsme měli dostatek, to byla naše slabina.

Vy sám jste nebyl v reprezentačním dresu poprvé, jak jste byl spokojen se svým výkonem?
Myslím, že to z mé strany nebylo špatné. Poslední zápas jsem již odehrál v první formaci, během celého turnaje jsem měl vysoký ice-time, dostával jsem hodně příležitostí, za což jsem byl vděčný. Ale toto vše přeci jen trochu překrývá fakt, že jsme ani jednou nevyhráli.

Dal jste gól v utkání s Finskem, takže alespoň částečná spokojenost je...
Ano, byl to jeden ze dvou gólů, které jsme dali, což není mnoho. Jsem za něj samozřejmě rád, ale měl jsem i další šance, které jsem nedokázal využít.

foto
⇒  Petr Beránek

Jaká byla atmosféra v týmu?
I když se nedařilo, tak nálada v kabině byla dobrá. Navíc se v našem výběru objevilo hned několik nováčků, takže to bylo také o sbírání zkušeností do dalších zápasů, museli se trochu otrkat. Trenér Miroslav Přerost je zkušený, já už jsem pod ním několikrát hrál. Je vidět, že ví, co dělá.

Jak probíhalo celé reprezentační soustředění?
Sešli jsme se v pondělí 5. listopadu v Rokycanech, kde jsme trénovali a měli nějaké technické porady až do čtvrtka. Ve čtvrtek jsme odjeli do Prahy a poté odletěli do Švédska k zápasům. V pondělí už jsme se zase vraceli zpět do České republiky.

Ve Švédsku jste tedy strávili jen necelé čtyři dny, během nichž jste odehráli tři zápasy, dovolil vám nabitý program alespoň krátkou prohlídku města, okolí?
Moc volna nebylo, to je pravda. Po každém zápase jsme trochu zrelaxovali a už byla příprava na další utkání. Bylo to docela náročné. Až v neděli odpoledne, kdy jsme dohráli poslední zápas, jsme měli nějaký volný čas, takže jsme se prošli po městě. Ale ve Švédsku je v této době skoro pořád tma, takže se stejně nic moc dělat nedalo. (úsměv)

Na přelomu roku proběhne MS "20" v Rusku, máte nějaké náznaky od trenérů, že byste mohl být nominovaný i vy?
Nějaké hodnocení od trenéra Přerosta jsme dostali, ale týkalo se spíše našeho vystoupení ve Švédsku. Navíc nám trenéři říkali, že nás budou nadále sledovat v našich klubech a samozřejmě i podle našich výkonů v nich proběhne nominace. Jak vidím své šance já? Nechtěl bych předbíhat, jsou to teď jen mé pocity, ale bych byl velmi rád, kdybych se mistrovství mohl zúčastnit. Nějaké šance snad mám.

Ve Znojmě hrajete svou první sezónu, jak se vám zde líbí?
Znojmo jsem znal už předtím, než jsem sem přišel, takže to pro mě nebylo neznámé místo. A moje výkony...ještě je stále co zlepšovat. Je to má první sezóna v mužském A týmu, ten přechod mezi juniory a muži je přeci jen větší. Důležité je teď pro mě hrát, hrát a zase hrát...