Trávíme více času u videa. Má to hodně do sebe, pochvaluje si Marek Kalus

Rozhovory
PÁ 26. 10. 2018
Pětadvacetiletý útočník Marek Kalus patří k nejproduktivnějším hráčům týmu. Ke svým čtyřem brankám a pěti asistencím přidal v pátek proti Fehérváru další dva body.

Zápas s Fehérvárem jste dokázali strhnout na svoji stranu. Co rozhodlo?
Hrálo se nahoru dolů. Ve všech třetinách to byl vyrovnaný hokej. Fehérvár i my jsme měli spoustu šancí. Díky Bohu jsme ale dali o gól víc. Pomohla nám ta přesilovka pět na tři.

Tým se postupně zvedá. Je to vidět na ledě i na výsledcích. Co se změnilo?
Začali jsme víc rozebírat zápasy na videu a podobně. Má to hodně do sebe. Díky tomu se zlepšuje systém a hra celkově.

Mohlo prospět i to, že jste se v říjnu dostali do zápasového rytmu? Hrajete i tři zápasy ve čtyřech dnech.
Ano, snažím se regenerovat, co to jde. Je to náročné, ale člověk se s tím musí vypořádat.

Jste jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu. Sledujete statistiky?
Opravdu (smích)? Ne, samozřejmě se na statistiky dívám, ale důležité je, jak se daří týmu. Ať dává góly kdokoliv, hlavně aby se vyhrávalo.

Do Znojma jste přišel v létě z Havířova. Jak jste spokojený?
Určitě jsem spokojený, jen ty výsledky by mohly být lepší. Věřím ale, že to bude čím dál lepší. EBEL je kvalitní. Není tu žádný lehký zápas. Z mé strany je to jen pozitivní.

Je tu hodně cestování. Nemáte s tím problém?
Nevadí mi to. V Havířově jsme jezdívali až na druhý konec republiky, takže jsem na to zvyklý. Nedělá mi to problém.