Orli Znojmo Orli Znojmo

Trenér Jiří Režnar: Máme ještě dvě okénka, která bychom rádi vyplnili

Trenér Jiří Režnar: Máme ještě dvě okénka, která bychom rádi vyplnili

Znojmo - Sedm týdnů tvrdé dřiny je u konce. Znojemský hokejový tým zakončil minulé úterý suchou přípravu a o den později nastoupil na zaslouženou dvoutýdenní dovolenou. Hlavní kouč Orlů Jiří Režnar, jenž tým na začátku dubna převzal, je s přístupem hráčů spokojen. "Na výsledcích lékařských prohlídek bylo vidět, že šli všichni hráči nahoru," pochvaluje si bývalý trenér polského Jastrzebie.

Minulý týden vám skončila letní příprava. Jaké z ní máte pocity?
Podle zátěžových tesů, které jsme dělali u lékaře, si myslím, že letní příprava se vydařila. Kluci pracovali na sto procent, do jednoho všichni parádně. Bylo vidět, že celý tým šel nahoru. Uvidíme ale, jak to bude vypadat na ledě. To bude hlavní.

Zdeněk Blatný a Andrew Thomas se připravovali individuálně…
Zdeněk Blatný už byl také na testech a i on dopadl dobře. Je to starý mazák, který ví sám, jak se připravovat a co všechno potřebuje. Přišel připravený velice dobře. Andrew Thomas přiletí až v sobotu 20. července a během pondělí nebo úterý jej čekají vstupní testy. Takže pak teprve zjistíme, v jakém je stavu.

Je něco, co vás během přípravy překvapilo?
Překvapila mě taková ta soudržnost týmu. Všichni hodně pracovali, nebyly s nimi žádné problémy, ani kázeňské postihy. Mám z toho všeho dobrý pocit, ale jak jsem už říkal, všechno se ukáže teprve na ledě.

Zapojilo se i několik juniorů. Půjdou s vámi na led všichni?
Půjdeme na led v takovém složení, v jakém jsme odbyli letní přípravu. Alespoň na těch prvních čtrnáct dní. Uvidíme, jak to bude vypadat. Líbí se mi mladý Ondra Šťáva. Zas tolik ho neznám, ale loni byl v Liberci a slyšel jsem na něj chválu. Určitě bychom byli rádi, kdyby se i tito mladí kluci zapojili.

Máte už představu o složení kádru?
O těch prvních třech pětkách už představu mám. Do té čtvrté pak bude adeptů víc. Kluci se o ta místa určitě poperou.

Kádr je tedy uzavřený nebo jednáte ještě s některými dalšími hráči?
Kádr ještě není uzavřený. Máme dvě okénka, která bychom chtěli vyplnit.

V pondělí bylo rozhodnuto o přijetí Bolzana mezi kluby EBEL. Co na to říkáte?
Myslím si, že Bolzano je kvalitní mužstvo. Několikrát vyhrálo titul Itálie. Je to jenom dobře, že do ligy vstoupilo.

Jeden z posledních tréninků suché přípravy jste absolvovali v lanovém centru. Kdo je autorem tohoto netradičního nápadu?
Byl to můj nápad (smích). Bylo to v úterý, kdy jsme už končili letní přípravu. Udělali jsme to z důvodu teambuildingu. Pro kluky to bylo překvapení. Ze začátku trochu vyplašeně koukali, ale nakonec se to všem líbilo. Splnilo to svůj účel.

Jak si užíváte čtrnáctidenní dovolenou vy?
Já trávím volno doma v Opavě. Příští týden se chystáme na pár dní do Prahy za klukem, a pak zase zpět do Opavy.