Trenér Režnar: Vánoce mám od šesti let stále stejné, jsme ale profíci

Rozhovory
NE 27. 12. 2015
Během vánočních svátků nabírá hokejová EBEL liga již tradičně závratného tempa. K zápasům nastupují hokejisté prakticky každý druhý den, přesto si najdou čas na rodinu. "Doma si mě užili na Štědrý den. Je to ale moje práce," říká trenér Jiří Režnar v rozhovoru.

Vaši soupeři nejsou v této fázi soutěže příliš pestří. Hrajete během čtrnácti dnů dvakrát s Bolzanem, Lublaní, Dornbirnem i Grazem. Je příprava na zápasy díky tomu jednodušší?
Není. To utkání rozebereme vždycky hned v autobuse a ráno si nějaké věci ukážeme. Připravujeme se tak jako vždycky. V play off také hrajete stále se stejným soupeřem. Není to pro nás žádný problém.

Vánoční menu Orlů

• od 20. prosince do 2. ledna odehrají Orli sedm zápasů
  • z toho se dvakrát střetnou s Lublaní a Dornbirnem
  • ve stejném období stráví v autobuse téměř 2 800 kilometrů
  • zápasy v Lublani a Dornbirnu spojil tým třídenním tripem. Obě města přitom dělí 600 kilometrů
  • jediné volno dostali hráči na Štědrý den
  • na Nový rok je čeká utkání v Linzi

Rozlosování je kolem Vánoc hodně náročné. Hraje se prakticky obden...
Je třeba hodně regenerovat. Proto jsme zápas s Lublaní dohrávali na čtyři pětky. Škoda, že nám chybí ti dva beci. Jinak by byli všichni hráči ve hře, abychom tu únavu rozložili.

Mají hráči vůbec možnost užít si Vánoce?
Jsou to profesionálové. Přijeli jsme ráno 23. prosince z Dornbirnu a kluci měli dobrovolný trénink na protažení. Na Štědrý den bylo volno a na Boží hod jsme znovu trénovali v posilovně i na ledě.

Jak prožíváte svátky vy osobně?
Já ten hokej hraji od šesti let, takže ty Vánoce mám stále stejné. Už mi to tak nepřijde. Rodina si mě chvíli užila doma na Štědrý den a v pátek dopoledne už jsem jel zase zpět do Znojma. Je to moje práce.

Jak to vypadá se zraněními útočníky Ondřejem Fialou a Janem Šedou?
Už trénují na ledě. Ondra by měl do zápasu naskočit co nejdříve, u Honzy ještě uvidíme. Tam to bude asi trochu delší.