Trenér Stloukal: Na přípravu střely není v EBEL čas

Rozhovory
PO 16. 1. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté odehráli v neděli poslední domácí zápas základní části. V pátek navštíví již jen rakouský Villach a o dva dny později začne nadstavbová část, v níž budou desátí Orli bojovat a dvě postupová místa do vyřazovacích bojů. Utkání s Klagenfurtem zvládli Jihomoravané až po samostatných nájezdech, soupeř vždy našel na jejich branku odpověď. Nadále však tým trápí střelba. Většina pokusů o ni se ke gólmanovi ani nedostane: „Soutěž je tak rychlá a kvalitní, že na přípravu střely není čas. Začali jsme ji na trénincích daleko více trénovat, ale to je dlouhodobý proces,“ ví trenér Martin Stloukal.

Zápas s Klagenfurtem přinesl téměř bezkontaktní hokej. První trest udělili hlavní sudí až na samém konci druhé periody a Orli toho hned využili. „Klagenfurt je jeden z mála týmu EBEL, který kontaktně moc nehraje. Je to samý hráč, který chce hrát s pukem,“ zdůvodňuje Stloukal. „Nemají tam žádnou checking lajnu, která ten hokej rozbíjí. Souhlasím, že to byl dnes bezkontaktní sport, ale hokejově to bylo velice kvalitní a rychlé utkání.“

⇒  Trenér Martin Stloukal sleduje hru svých svěřenců

Hosté dokázali dvakrát dotáhnout hubený náskok Znojma. Hned ten první gól byl poněkud smolný. Markus Piermann nahodil puk zpoza branky a Ondřeji Kacetlovi se odrazil od výstroje tak nešťastně, že propadl až za brankovou čáru. „Byl to takový gól, na který se nedá natrénovat. Gólman ví, že musí zacpat v bráně každou díru, která tam je,“ říká hlavní trenér.

S výkonem hráčů je však spokojený. „Zrovna v neděli ráno na tréninku jsem klukům říkal, že už na ně tolik nekřičím, protože posun výkonnosti tam vidět je. To musím přiznat.“ Stejně tak považuje za úspěch konečné desáté místo v tabulce po základní části: „Neskončili jsme poslední, což byl můj cíl před sezónou. Myslím si ale, že je šance uspět i v nadstavbě, když kluci budou hrát jako v těch posledních třech zápasech.“

Jak tedy vidí ambice pro další fázi Erste Bank Eishockey ligy? „Play-off je hra chyb, takže ten, kdo jich udělá méně, vyhraje. Bude to o disciplíně každého hráče. Pokud bude koncentrovaný a tu chybu neudělá, tak máme šanci.“