Trenérské trio zůstává, koučem brankářů nově Dohnal

Aktuální zprávy
PÁ 16. 4. 2021
Znojemské hokejisty bude i v příštím ročníku po návratu do mezinárodní ICE Hockey League koučovat z pozice hlavního trenéra a sportovního manažera Miroslav Fryčer. Toho stejně jako v uplynulých sezónách doplní asistenti Jiří Beroun a Tomáš Jakeš. Novým trenérem brankářů je Jakub Dohnal.

Hokejová legenda Miroslav Fryčer tak ve Znojmě začne svou čtvrtou sezónu na pozici hlavního trenéra. Na jih Moravy přišel v únoru 2018 po odvolání Romana Šimíčka, v následujícím ročníku se s mužstvem probojoval do čtvrtfinále, kde trápil silnou Vídeň. V sezóně 2019/20 dovedl mužstvo opět do čtvrtfinále, tentokrát proti Bolzanu, než celou ligu zastavila pandemie koronaviru. Letošní druholigové provizorium nakonec trvalo jen pět zápasů, nyní se tak bývalý hráč Québecu, Toronta a Edmontonu v NHL vrací s týmem na mezinárodní scénu.

Jiří Beroun působí ve Znojmě nepřetržitě od roku 2002, nadcházející ročník tedy bude jeho jubilejním dvacátým. Jako hráč prošel s týmem Extraligu, 1. ligu i mezinárodní EBEL, sedm sezon byl kapitánem mužstva, které na jaře 2016 dovedl až do finále. Od roku 2018 se po konci aktivní hráčské kariéry přesunul na střídačku, zároveň koučuje i mládežnické výběry.

Také Tomáš Jakeš si za Znojmo aktivně zahrál, mezi lety 1999 a 2002 působil v dresu extraligových Orlů. V roce 2017 poté přišel jako asistent trenéra do týmu, který vedl Roman Šimíček. I po jeho konci u mužstva zůstal a na znojemské lavičce tak začne už svůj pátý ročník. Podobně jako Beroun se i Tomáš Jakeš podílí na trénování mládežnických kategorií.

Novou tváří je šestadvacetiletý Jakub Dohnal, dosud trenér brankářů mládežnických kategoriích ve Znojmě a ve Vsetíně. Ten měl před časem jedinečnou možnost absolvovat stáž v klubu KHL Kunlun Red Star, své zkušenosti nyní bude nově předávat i v seniorském mužstvu Orlů.