Třetí venkovní zápas po sobě, Orli míří na Innsbruck

PO 12. 12. 2016
Po jediném volném dni se znojemští hráči opět dostanou do zápasu, na jeho ledě vyzvou našlapaný Innsbruck. Znojmo sice trápí rozsáhlejší marodka, ale rakouský soupeř se v posledních dvou zápasech neukázal a ztratil cenné body. Podaří se českému týmu uspět na konci venkovní série? Zápas začíná v úterý v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Ligovým i týmovým statistikám vládne Kanaďan John Lammers, který nasbíral již úctyhodných 42 bodů

Innsbruck se v posledním měsíci nachází na pomyslné houpačce. Ačkoli se blýskl několika naprosto famózními výsledky - dvakrát si vyšlápl první dva celky tabulky (proti Vídni 9:7 a proti Salzburgu 7:0), ale zároveň taky utrpěl debakl na ledě až desátého Grazu (2:9). Z posledních pěti zápasů vyhráli Žraloci dva, tým tedy není v herní pohodě.

Tým Innsbrucku se od posledního setkání mírně pozměnil. Kádr opustil zkušený slovenský obránce a bývalý reprezentant Kristián Kudroč, který si prozatím nové angažmá nenašel. Zároveň také odešel na hostování do čtvrté rakouské ligy Maximilian Steinacher, který ale dlouhodobě hrál na okraji sestavy.

Znojmo proti Žralokům zakončuje svoji třízápasovou venkovní sérii, ve které prozatím jednou vyhrálo a jednou prohrálo. V pátek sice Orli potvrdili dobrou bilanci proti Grazu, který přetlačili 3:1, v neděli ale neuspěli v Dornbirnu, ze kterého si odvezli porážku 1:4.

Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Režnara zůstali po nedělním zápase v Dornbirnu v zahraničí, aby si zjednodušili cestování, které by bylo v případě návratu do Znojma neúměrně náročnější. Do utkání nezasáhne šest zraněných hráčů, kteří se již neúčastnili duelu proti buldokům.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 10 7 2 1 64:45

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck „Die Haie“
pozice v tabulce 7. 5.
body 41 50
aktuální forma Graz - Znojmo 1:3
Znojmo - Vídeň 3:2
Znojmo - Bolzano 1:3
Innsbruck - Fehérvár 4:5
Klagenfurt - Innsbruck 4:3
Innsbruck - Salzburg 7:0
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 18 bodů (6 + 12) John Lammers, 42 bodů (15 + 27)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 18 bodů (4 + 14) Lubomír Štach, 24 bodů (8 + 16)
brankář Patrik Nechvátal (92,0 %) Andy Chiodo (90,3 %)
využití přesilovek 20,20 % 24,60 %
úspěšnost oslabení 81,20 % 77,90 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#22 Ladislav Smetana, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#61 Ulrich Pardatscher, #97 Kevin Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (30. Nechvátal) – Lakos, McMonagle, Šulák, Stehlík, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Podešva, Bartoš, Yellow Horn – Wronka, Pucher, Lattner – Vodný, Šeda, Hughesman – Csamangó, Györi, Špaček.
Chiodo (Litterbach) - Ross, DeSantis, Štach, Lindner, Pedevilla, Mitterdorfer – Bishop, Lammers, Spurgeon - Lamoureux, Clark, Smith - Šedivý, Huber, Schramm - Schennach, Teschauer, Paulweber.