Orli Znojmo Orli Znojmo

Tři body za večer? To se mi ještě nepovedlo, pochvaluje si Marek Špaček

Hned tři kanadské body si v úterním utkání připsal do statistik znojemský odchovanec Marek Špaček. Po dvou gólech přidal i asistenci. Jaké pocity si čtyřiadvacetiletý útočník z jasné výhry nad Villachem odnesl?

Villach jste přehráli rozdílem třídy. V kabině tedy panuje spokojenost z herního projevu?
Určitě. Je to krásný výsledek a budeme na něj chtít navázat v pátek proti Dornbirnu. Věřím, že se to povede.

Co jste změnili oproti předchozím zápasům?
Víc jsme se hýbali a tlačili do branky soupeře. Nevymýšleli jsme zbytečné věci a když jsme měli možnost, tak jsme vystřelili. Měli jsme díky tomu často tlak.

Marek Špaček

• 182 utkání za Znojmo v EBEL lize
  • celkem 11 branek a 14 asistencí
  • letos prožívá svoji nejúspěšnější sezónu (5 + 7)

Vstřelil jste dvě branky a na jednu asistoval. Pamatujete tak povedený večer?
V A-týmu se mi to ještě nepovedlo, je to vůbec poprvé. Nikdy jsem tři body za zápas neměl. Jsem za to rád.

Jak moc sledujete tabulku v tuhle chvíli?
Radši se na to moc nedívám, abych pravdu řekl. Jdeme zápas od zápasu a musíme vyhrávat. Zbývají nám dva zápasy a do obou půjdeme na plno.

Znojmo ve vyřazovacích bojích EBEL ligy ještě nechybělo. Pociťujete nějaký tlak?
Kdyby se to letos nepodařilo, tak ten ročník bude neúspěšný. Play-off je vrcholem sezóny. Pořád je šance, takže si za tím půjdeme. Snad se k nám přikloní štěstí.

Třetí zápas v nadstavbě jste neinkasovali. Zaměřujete se hodně na defenzívu?
Ano, ty obranné fáze pilujeme. Vypadá to, že to funguje.