Týden hokeje ve Znojmě? Padesát čtyři nových hokejistů s úsměvem na tváři!

Událost měsíce
ST 1. 2. 2017
Minulý týden se ve znojemské Nevoga aréně uskutečnila akce s názvem Týden hokeje. Účastnit se mohly všechny děti od 4 do 8 let a jejich rodiče. Naskytla se jim tak unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj první hokejový zážitek.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
Nechyběl ani makost PUK, který zpříjemňoval zábavu na stadionu.

Český svaz ledního hokeje odstartoval svůj čtyřletý projekt Pojď hrát hokej, který má napomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony. Vedle podpory klubů v náborové činnosti a komunikace s rodiči je rovněž cílem projektu vytvoření dostatku příležitostí k vyzkoušení si ledního hokeje ze strany dětí. K naplnění tohoto cíle se uskutečnila akce Týden hokeje, která má umožnit velkému množství dětí po celé České republice vyzkoušet si zdarma lední hokej, udělat své první krůčky na ledě a prožít mnoho zábavy v kolektivu svých vrstevníků pod vedením kvalifikovaných trenérů.

Mimo samotné děti byla událost určena i rodičům, pro které byl připraven doprovodný program umožňující jim získat všechny informace týkající se ledního hokeje, které jim následně pomohou při rozhodování o výběru sportu pro jejich dítě. Cílem akce bylo otevřít zimní stadiony novým lidem a ukázat kvalitní organizaci přípravy v jednotlivých hokejových klubech i zábavnost hokeje pro děti a mládež.

"Je nám velkou ctí, že jsme se stali součástí skvělého projektu ČSLH pod názvem Pojď hrát hokej. Tato možnost oslovit rodiče a jejich děti je dobře promyšleným tahem. Děláme první nábor na začátku školního roku a akce takových rozměrů nám obrovsky pomůže získat nové hokejisty," prozradil sportovní manažer a metodik mládeže Miroslav Vybíral.

Na děti na stadionu čekalo překvapení, přijel se za nimi totiž podívat i maskot PUK. Na ledě se o ně starali usměvaví trenéři a pomocníci, kterými byli hráči juniorky a mladšího dorostu. Ukázky hokejového tréninku předvedli hráči přípravky, 2. třídy a 3. třídy. Tváří celé akce byla znojemská ikona Peter Pucher. "Zvláštní poděkování patří rodičům našich hráčů, kteří při celé akci také pomáhali. Ve VIP prostorech stadionu proběhla prezentace celé akce a samotného hokeje, kde jsme všem rodičům chtěli ukázat, že lední hokej není finančně nákladný sport," popisuje šéf znojemské mládeže.

"Našim cílem bylo ukázat dětem, že v našem klubu vládne skvělá nálada a je zde plno pozitivních lidí. Celkem si našlo cestu na zimní stadion šedesát dva dětí, z čehož se jich padesát čtyři registrovalo do akce Pojď hrát hokej. Doufáme, že se k nám budou všichni rádi vracet," hodnotí na závěr Miroslav Vybíral.