Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Utnou Orli na Nový rok černou sérii se Záhřebem?

Utnou Orli na Nový rok černou sérii se Záhřebem?

Znojmo - Znojemští hokejisté drží s vypětím všech sil 5. místo, které zaručuje přímý postup do play-off. Pokud chtějí i nadále zůstat mezi nejlepšími týmy EBEL, musí na Nový rok bodovat. Do cesty se jim však postaví soupeř z nejtěžších. Ve dvouleté historii zápasů s Medveščakem Zagreb dokázalo Znojmo zvítězit pouze jednou z jedenácti pokusů. Se začátkem nového roku mají Jihomoravané možnost tuto nelichotivou sadu přetrhnout. I vy můžete Orlům pomoci! Přijďte je podpořit v boji za veledůležitými body. Utkání startuje v úterý v 17:30 a vstupné činí pouhých 20 korun!

Představení soupeře

KHL Medveščak Zagreb potvrzuje své nesporné kvality i v letošním ročníku a se statusem nejúspěšnějšího chorvatského klubu patří ke špičce v Erste Bank Eishockey lize. Svěřenci trenéra Martyho Raymonda tak jistě míří výše, než jen za obhajobou loňské semifinálové účasti v play-off. A nutno dodat, že k tomu mají kvalitně našlápnuto – se ziskem padesáti bodů jim patří 2. místo v tabulce. Na první Vídeň ztrácí pouhý bod, naopak před třetím Grazem si již vydobyli náskok čtyř bodů.

Medvědi se s Orly ze Znojma střetli relativně nedávno, tedy 21. prosince na jihomoravském ledě, kde zvítězili hosté díky výborně sehrané třetí třetině 4:2. Od té doby nastoupil Záhřeb k dalším čtyřem zápasům, v nichž si připsal dvě vítězství na domácím kluzišti s Vídní (4:0) a Linzem (5:2). V roli hostujícího týmu se mu až tak nedařilo a zaznamenal těsné prohry v Salzburgu (0:1) a ve Vídni (1:2).

Za výsledky Medveščaku stojí mimo jiné výtečné duo gólmanů. Robert Kristan a Michael Ouzas jsou pravými oporami svého mužstva a také díky jejich výkonům je Záhřeb druhým nejméně inkasujícím týmem. Slovinský reprezentační brankář Kristan (92,0%) nastoupil ke svému doposud poslednímu utkání právě v již zmiňovaném střetnutí se Znojmem. Od té doby se na soupisce neobjevil. Michaela Ouzase však nelze titulovat pouhým slovem „náhradník“. Sedmadvacetiletý Chorvat vévodí ligovým gólmanům (93,8%) a v posledních čtyřech zápasech inkasoval jen pětkrát!

Nejproduktivnější trojice celku má své kořeny v zámoří. V čele bodování se drží Kyle Greentree (16 + 19), těsně za ním se pohybují Adam Miller (10 + 22) a Brandon Buck (16 + 15). Nejaktivnějším obráncem je Andy Sertich (5 + 25).

Klub se momentálně nemůže spolehnout na svou zámořskou posilu Dustina Jeffreyho, mimo hru je delší dobu také další forvard Dario Kostovič. Pondělní cestu do Znojma neabsolvoval podle poslední zpráv ani zkušený obránce Alan Letang.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté se v závěru roku vydali na víkendový výjezd za body. Třídenní cesta, během které absolvovali zápasy v Lublani a v Klagenfurtu, však nedopadla zcela dle představ fanoušků i samotných hráčů. Výborně rozehraný zápas ve slovinském hlavním městě, kde Orli vedli 2:0, nakonec vyhráli domácí hráči po samostatných nájezdech. O body z nedělního duelu v Klagenfurtu přišlo Znojmo až v závěrečné třetině, kterou prohrálo 0:3 a celkově pak podlehlo 1:3.

foto
Asistent trenéra Petr Kučírek

Orli navíc během utkání v Lublani přišli o kapitána Jiřího Berouna, který odnesl střet s protihráčem otřesem mozku. Trenéři budou nadále postrádat Marka Urama a Petera Puchera, kteří by se však měli vrátit po Novém roce zpět do tréninkového zápřahu. Mimo hru je i reprezentační útočník Petr Beránek, jenž momentálně nastupuje za národní tým na MS hokejistů do 20 let.

Znojmo touží zlomit prokletí jménem Medveščak Zagreb. „Hra Medveščaku nám příliš nesedí. Pokusíme se změnit naši taktiku. Soupeř má proti nám fyzickou výhodu, my musíme ukázat chytrý hokej. Tabulka je velmi vyrovnaná, vítězství by pro nás bylo nesmírně důležité,“ ví asistent trenéra Znojma Petr Kučírek.

Vzájemné zápasy

11. kolo: Záhřeb – Znojmo 2:1
17. kolo: Záhřeb - Znojmo 8:4
32. kolo: Znojmo – Záhřeb 2:4

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Wolfgang Fussi #21, Stefan Siegel
Čároví: Andreas Hütter #73, Martin Smeibidlo #60

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl – Pláněk, Henry, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova – Jarůšek, Fiala, Bickell – Strömberg, Bartoš, Lattner – Podešva, Šeda, Havlík – Komínek, Rožník.

KHL Medveščak Zagreb: Ouzas – Martinović, Bozic, Sertich, Macaulay, Letang, Waugh, Oreščanin, Šijan – Greentree, Buck, Perkovich – Koren, Brine, Bouchard – Miller, Naglich, Fraser- Trstenjak, Yelovich, Vedlin.

Další zápasy 37. kola

Moser Medical Graz99ers - EHC LIWEST Black Wings Linz
HC TWK Innsbruck “Die Haie“ - EC VSV
UPC Vienna Capitals - SAPA Fehérvár AV19
Dornbirner EC - EC Red Bull Salzburg
AC-KAC - HDD Telemach Olimpija Ljubljana

Související články