Orli Znojmo Orli Znojmo

Užíváme si fandění, bavíme se hokejem, říká Hurvajs

Užíváme si fandění, bavíme se hokejem, říká Hurvajs

Znojmo - Od začátku sezóny se mění atmosféra v Hostan aréně. Daleko víc se fandí, povzbuzuje, a to hlavně díky kotli FAN CLUBU ZNOJEMSKÝCH ORLŮ. O tom, co se tam děje, co je nového a kde můžete najít podrobnosti o přípravách, popř. přispět svým nápadem nebo názorem, vypráví prezident fan clubu Pavel Urbánek alias Hurvajs.

V kotli se dějí nějaké změny, na první pohled je vidět větší aktivita. Co se tam děje?
Z mého pohledu těžko říct! Trochu víc jsme se semkli a určitě tomu napomohla i schůzka, kterou jsme měli na začátku sezóny. Některé věci jsme si vyříkali, padlo několik více či méně realizovatelných nápadů. Hlavně jsme se domluvili na tom, jak budeme fandit a vůbec naše hokejisty podporovat. Prvním krokem bylo to, že jsme rozdělili bubny na dvě části. Pak jsme se dohodli, že budeme vymýšlet nějaké nové způsoby fandění. Myslím si, že se nám to povedlo i díky novým webovým stránkám fan clubu, kde se rozeběhla bohatá diskuse. Někdy až moc!

Co bylo pro vás takovým motivem, nebo zlomovým okamžikem?
Přestali jsme přemýšlet o tom, že by tady měl hokej skončit a začali jsme si tak nějak víc užívat hokeje a fandění. Teď se hokejem bavíme.

foto
⇒  V hospůdce u Slimáka vzniká spoustu dobrých nápadů, tentokrát fanoušci tvoří plachtu k 500. zápasu Radka Hamana.
Foto: Deža 13

Všechny novinky, co postupně vznikají a vy je v kotli hned zavádíte, domlouváte na vašem webu?
Více méně ano. Pokud někoho zajímá, co je nového, co vzniká, tak to všechno najde na webu na našem fóru.

Co je tedy v kotli nového, co dřív nebylo?
No, nové je to, že začal chodit Pepa, který dřív nechodil. I Karel tam začal chodit, toho právě stáhl Pepa. I nějaký ženský tam chodí…

Tak vážně! Zajímají nás nové věci, které se v kotli objevily. Mluví se o šálách a záclonách. Co to je?
Šála? To je taková pletená věc, která se většinou omotá kolem krku. Měli by ji mít všichni fandové, protože je fasovali. My na heslo „Šály!“ je zvedneme nad hlavu a zpíváme „Hoši, my vás nikdy neopustíme…“

A záclony?
To jsou takové pruhy látky, červené a bílé, tomu říkáme záclony. Ty se roztahujou přes kotel v každé komerční přestávce.

A co se pod nimi děje?
Jak to říct a neurazit? Mužete se přjít podívat!

foto
⇒  V červenci připravil fan club velikou oslavu svých 10. narozenin, jejíž součástí byla spanilá jízda vláčkem po Znojmě se zastávkami na různých místech. Fanoušci u svého oblíbeného pivovaru.

Taky se ozývají nové zvuky, písně…
Snažíme se zavést nějaké nové chorály. Určitě to nějaký čtvrtek bude trvat, než se to zaběhne. Možná i pátek… Chtěli bychom, a bylo by to hezké, kdyby to s námi zpíval celý stadion.

Je to těžké zavést ty nové chorály?
Hlavně to musí někdo vymyslet. Když už se to vymyslí, tak se to taky lidi musí naučit, aby se to dalo zpívat. On to vždycky někdo předříkává nebo předzpívává, spíš předeřvává…Jednu stranu diriguje Pašík, druhou stranu většinou Swoop nebo Kuba.

Teď takový rýpavý dotaz. Kdyby přišel někdo cizí, fanoušek Orlů, ale není členem fan clubu, pustíte ho do kotle? Máte vůbec zájem, aby tam někdo takový přišel?
Určitě! Mylím si, že se ještě nikdy nestalo, že bysme někoho vyhodili. (Že ne, chlapi?) Vždycky se tam vejde. Máme zájem, aby přišli lidi do kotle. Čím víc, tím líp.

Takže ideální by bylo, kdyby se do fandění zapojil celý zimák…
Samozřejmě, to je naším cílem!


Stránky FAN CLUBU ZNOJEMSKÝCH ORLŮ najdete na této adrese:
http://znfans.webnode.cz/

Chorály se nacházejí v rubrice BÉKÁRNA:
http://znfans.webnode.cz/bekarna/

Fanclubácké fórum si můžete otevřít pomocí tohoto odkazu:
http://znfans.webnode.cz/kniha-navstev/